Żylaki jako choroba genetyczna

Żylaki nie powstają nagle. To choroba, która niepostrzeżenie rozwija się przez wiele lat, by w efekcie dać nieestetyczne objawy – najczęściej na kończynach dolnych.

Żylaki pojawiają się najczęściej w wyniku noszenia wysokich obcasów w długim okresie czasu czy pracy w trybie tylko siedzącym bądź tylko stojącym. Niedobrze na kondycję żył i nóg wpływa równie brak aktywności fizycznej.

Okazuje się jednak, że najczęstszą przyczyną powstawania żylaków są predyspozycje genetyczne. Po pierwsze cierpią na nie w szczególności kobiety, po drugie dolegliwości te pojawiają się przeważnie po 40 roku życia (chociaż pierwsze mogą dać o sobie znać nawet w okresie dojrzewania). Co więcej, jeśli w Twojej rodzinie na żylaki cierpi babcia, ciocia czy mama, istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo, że i Ty będziesz borykać się z tym schorzeniem.

Niestety, prawa jest taka, że żylaki należy leczyć już od pierwszego pojawienia się ich objawów. Jeśli na swoich nogach zauważyłaś niebieskawe czy fioletowe linie a żyły są wyraźnie widoczne to znak, by udać się do lekarza. Specjaliści z gabinetu dermatologicznego Wasylkowscy uznają, że tylko szybka reakcja i leczenie może zapobiec groźnym powikłaniom. Najczęściej zalecana metodą pozbycia się nieestetycznych żylaków jest ich usuwanie – na szczęście dzisiaj już nie trzeba tego robić operacyjne bowiem najnowsza technologia powala na bezinwazyjny zabieg laserowy, który jest jeszcze bardziej skuteczny i nie pozostawia blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.