Czy można teraz organizować wesele?

Pandemia koronawirusa wywołała nakaz wprowadzenia szeregu obostrzeń. Te wiążą się także z organizacją wesel. Co mają zrobić narzeczeni, którzy od dawna mieli już zarezerwowaną salę i ponieśli z tego tytułu spore koszty? O ile jest taka możliwość, warto przesunąć termin tejże uroczystości. Jeśli jednak wesele musi się odbyć, musi być zorganizowane zgodnie z przyjętymi restrykcjami.

Obecnie wesele może być zorganizowane do 150 osób, natomiast dotyczy to strefy zielonej, czyli tej, w której jest najbezpieczniej, patrząc na liczbę zarażonych. Polska została podzielona na różne strefy w zależności od regionu. Tym samym, na terenach, na których ogłoszono strefę pomarańczową, można organizować wesele, ale na takim wydarzeniu nie może być więcej osób niż 100 plus obsługa. Jednocześnie zaleca się wprowadzenie odstępów, maseczki musi nosić tylko personel. Możliwe jest też zapewnienie dodatkowych atrakcji gościom, takich jak fotobudka. Pamiętajmy jednak, by szalone zdjęcia wykonywać samodzielnie, ewentualnie z osobami, z którymi na co dzień mamy styczność.

Największe obostrzenia dotyczą strefy czerwonej, bo w niej organizacja wesela zakłada zaproszenie maksymalnie 50 osób plus obsługa. W tym przypadku możliwe są również dodatkowe atrakcje, jak fotobudka. Wynajem jej nie kosztuje dużo, ale sprawdzi się w czasach pandemii znacznie lepiej niż zaproszenie magika czy pary tancerzy na pokaz. To przecież dodatkowe osoby, które mogą być źródłem zakażenia.

Pamiętajmy jednocześnie, że o ile nie zachodzi taka konieczność, lepiej wesela nie wyprawiać a przełożyć termin tego wydarzenia. Każdego dnia w Polsce odnotowuje się coraz więcej zakażeń, tak naprawdę nikt nie wie dokładnie, ile jest chorych, a statystyki nie są dokładne. Wylicza się, że na koronawirusa aktualnie choruje nawet kilka razy więcej osób, aniżeli przedstawiają to oficjalne dane.

Jeśli już dojdzie do organizacji wesela, może lepiej nie zapraszać na takie wydarzenie seniorów. Jest to grupa podwyższonego ryzyka, młodzi, którzy przechodzą COVID bezobjawowo, mogą stanowić dla nich ogromne zagrożenie. Zachowajmy zdrowy rozsądek, trzymajmy dystans, jeśli to możliwe zakładajmy maseczki. Często dezynfekujmy ręce, nie witajmy się z gośćmi całusami ani nawet podaniem ręki. Społeczny dystans to jeden z najskuteczniejszych czynników, dzięki któremu pandemia koronawirusa może zostać wygaszona.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.