Czy warto zdecydować się na prywatne badanie MRI?

Rezonans magnetyczny od wielu lat cieszy się sporym uznaniem zarówno pacjentów, jak i medyków. Uznawany jest on za niezwykle skuteczną metodę obrazowania, która pozwala dokładnie określić stan organów wewnętrznych i wykryć potencjalne schorzenia.

Czasem jednak dostęp do tego typu badań jest mocno ograniczony. Wszystko przez ciągnące się w nieskończoność kolejki, w których chorzy często oczekują nawet przez kilkanaście miesięcy! Rozwiązaniem tego problemu wydają się jednak placówki prywatne, które często zapewniają wręcz błyskawiczny dostęp do obrazowania MRI. Rezonans magnetyczny bez skierowania to często najlepszy sposób na to, aby w sposób sprawny i szybki dowiedzieć się wiele na temat własnego stanu zdrowia.

Rezonans magnetyczny – cennik

 

Wiele osób może w tej chwili zacząć kręcić przecząco głowami. Bo przecież za badania w klinikach prywatnych trzeba zapłacić. Jest to prawda, jednak trzeba zwrócić uwagę również na to, że obecnie ceny są znacznie niższe, niż jeszcze kilka lat temu.

Za rezonans kręgosłupa trzeba zapłacić około 430 złotych za poszczególny odcinek – szyjny, piersiowy, lędźwiowo-krzyżowy. Jeśli zaś chodzi o koszt rezonansu całego kręgosłupa, kliniki często decydują się na atrakcyjne obniżki. Dzięki nim cena przeważnie wynosi około 1000 zł.

Czy to dużo? I tak, i nie. Trzeba pamiętać, że w przypadku oferty klinik prywatnych liczyć możemy na szybki dostęp do badania. Sposób jego przeprowadzania często różni się natomiast od tego, z czym mamy do czynienia w placówkach publicznych. Rezonans magnetyczny prywatnie jest realizowany z użyciem nowoczesnych sprzętów, które nie dość, że są bardzo precyzyjne, to na dodatek sprzyjają klaustrofobikom (szerszy otwór i cichsze działanie). Co równie istotne, przeprowadzane z ich użyciem obrazowanie trwa znacznie krócej.

Biorąc pod uwagę tego typu informacje, śmiało można podkreślić, że warto zdecydować się na dodatkową opłatę za rezonans. Zwłaszcza w przypadku wyboru uznanej kliniki, która cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.