Dlaczego śmierć w samotności jest niebezpieczna?

Śmierć przychodzi najczęściej niespodziewanie i stanowi trudne doświadczenie dla rodziny zmarłej osoby. Oprócz towarzyszącego bliskim bólu po stracie członka rodziny pojawia się niebezpieczeństwo, które może zagrażać ich życiu, a nawet zdrowiu.

Umieranie w otoczeniu bliskich jest znacznie przyjemniejsze niż śmierć w samotności. Choć w drugim przypadku takie zdarzenie niesie za sobą duże niebezpieczeństwo, które wynika z przebywania zwłok w mieszkaniu przez kilka dni, a nawet tygodni. Zagrożenie dotyczy okolicznych sąsiadów oraz osób przebywających w pobliżu mieszkania. Dzieje się tak za sprawą trupiego jadu, który powstaje po śmierci.

Trupi jad stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających w pobliżu zwłok. Niebezpieczeństwo, jakie za sobą niesie związane jest, ze związkami chemicznymi oraz toksynami wydzielanymi przez zwłoki. Dlatego niezbędne jest jak najszybsze zabezpieczenie zwłok przed dalszym rozkładem.

Mieszkanie, w którym przebywały zwłoki, wymaga gruntownego sprzątania oraz dezynfekcji. Trupi jad wnika w tapety, podłogi oraz meble, przez co wymagane jest ich usunięcie. W przypadku sprzątania mieszkania po zwłokach pierwszym krokiem jest opróżnienie mieszkania, w którym one przebywały. Meble, rzeczy osobiste oraz inne przedmioty wymagają utylizacji, dlatego są usuwane z mieszkania.

Jak mieszkanie jest opróżnione, można przejść do kolejnego etapu, jakim jest usuwanie pokrycia ścian oraz podłóg. Podobnie jak meble i rzeczy osobiste muszą być przekazane do utylizacji. Następnie firma przeprowadzająca sprzątanie po zwłokach dokonuje dezynsekcji pomieszczeń. Do tego celu używane są specjalne środki mające silne działanie bakteriobójcze.

Po przeprowadzeniu dezynsekcji w opróżnionym mieszkaniu pozostaje usunięcie nieprzyjemnego zapachu, który pozostał w mieszkaniu. Usunięcie go nie należy do zadań łatwych i wymaga przeprowadzenia ozonowania. Ozonowanie ma na celu usunięcie grzybów oraz bakterii, które mogą nadal znajdować się w mieszkaniu. Stosowane jest ono również do zwalczania zapachu dymu oraz stęchlizny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.