Jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na siłowni?

Ten poradnik przyda się przede wszystkim osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami na siłowni. Siłownia jest miejscem, które wymaga od jej użytkowników pewnych zachowań – musimy pamiętać, że jest to przede wszystkim miejsce publiczne, do którego ma dostęp praktycznie każdy.

Na samym początku warto ustalić jakich efektów oczekujemy. Ćwiczenia na siłowni będą zupełnie inne dla tych, którzy marzą o dużych mięśniach a inne dla osób, które marzą o smukłej sylwetce i redukcji tkanki tłuszczowej. Warto porozmawiać z trenerem personalnym o swoich oczekiwaniach bowiem to właśnie on najlepiej dobierze dla nas zestawy ćwiczeń i przypilnuje, by były one wykonywane prawidłowo.

Co ciekawe, liczy się również ilość wizyt na siłowni – to absolutnie nieprawda, że czym więcej będziemy ćwiczyć tym lepsze będą efekty. Na pewno niekorzystnym jest spędzanie czasu na siłowni codziennie, takim sposobem przepalamy mięśnie i szybko nabawimy się kontuzji. Optymalnie siłownia powinna być przez nas odwiedzana 3 razy w tygodniu. Warto również ustalić porę ćwiczeń, bo tylko regularność przyniesie efekty. Na szczęście dzisiaj funkcjonuje także siłownia całodobowa więc pod tym względem nie mamy żadnych ograniczeń.

Najważniejsza jest technika wykonywanego treningu – instruktor pracujący na siłowni pokaże nam jak obsługiwać dostępny sprzęt i jak wykonywać ćwiczenia. Pamiętajmy, że lustra na siłowni nie są po to, by się w nich przeglądać czy robić selfie, ale właśnie po to, by móc podpatrywać poprawność naszej postawy czy ułożenia ciała w trakcie aktywności fizycznej.

Nie zapominajmy o rozgrzewce – to jeden z najważniejszych elementów prawidłowego treningu. Rozgrzewka mięśni i stawów powinna nie trwać krócej niż 15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.