Jakie zadanie pełni dom seniora?

Pobyt w domu seniora ma na celu zapewnienie opieki osobom starszym. Jest to szczególnie ważne, ponieważ seniorzy nie są zostawieni sami sobie z bólem i samotnością. W przypadku bólu jest istotna właściwa opieka i metody dopasowane do danej choroby. Przykładem może być tu choroba Alzheimera, która z początku jest bezobjawowa. W późniejszych fazach pojawiają się coraz większe problemy z codziennym funkcjonowaniem.

Samotność dotyka coraz większą ilość osób starszych. Pojawia się zazwyczaj w sytuacjach, gdy najbliżsi mieszkają w innym mieście lub kraju. Wtedy kontakt jest znacznie rzadszy, przez co nie mamy pewności, w jakim stanie jest bliska nam osoba. Dochodzi do tego codzienne funkcjonowanie, które z wiekiem może sprawiać coraz większe kłopoty i ból.

Dom opieki nad osobami starszymi jest miejscem, w którym mieszkańcy znajdą ulgę od bólu. Jest to możliwe dzięki personelowi i zespołowi lekarzy. Na bieżąco monitorowany stan zdrowia podopiecznych domu co pozwala dopasować terapię do stanu zdrowia chorego. Oprócz opieki medycznej warto zwrócić uwagę na atmosferę panującą w takim ośrodku. Dzięki wzajemnemu zaufaniu i integracji panuje przyjazna rodzinna atmosfera, która pozwala zapomnieć o złym nastroju i samotności.

Należy pamiętać, że dom opieki działa dla seniorów, a nie na odwrót. Stąd w takim miejscu możemy spotkać wyposażenie stworzone z myślą o osobach starszych. Przygotowane pomieszczenia posiadają niezbędne udogodnienia, które wspierają codzienne czynności. Podobnie jest w przypadku sal i pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia ruchowe oraz manualne. Oprócz wsparcia opiekunów ważne jest, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Osoby mieszkające w domu opieki nie są pozbawione kontaktu ze światem. W pokojach działają telewizory i dostępny jest internet. Ponadto wspólna biblioteka pozwala poszerzać swoje zainteresowania związane z literaturą. Organizowane są również odwiedziny w domu seniora, przez co rodzina może być w częstym kontakcie z bliską osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.