Jakie zalety dla pacjenta posiada rezonans magnetyczny?

Nowoczesna diagnostyka to okazja nie tylko do dokładnego sprawdzenia organizmu pod kątem występowania schorzeń, ale też wysoka jakość profilaktyki zdrowotnej dedykowana osobom dorosłym, najmłodszym, seniorom. Jakie zalety posiada rezonans magnetyczny w Warszawie i czy umówienie się na badanie w prywatnej, wyspecjalizowanej klinice się opłaca? Poniżej kilka sprawdzonych informacji dla zainteresowanych usługą.

 

O co chodzi w rezonansie magnetycznym?

Rezonans w Warszawie pokazuje obraz całego ciała w formacie mało inwazyjnym, na bazie pola magnetycznego, a nie ryzykownego promieniowania X. Większość pacjentów nie chce już stosować przestarzałych technik, gdzie promieniowanie X to jednak krytyczny czynnik. Pole magnetyczne w rezonansie to znacznie bezpieczniejsze i tak naprawdę szybsze podejście. Rezonans w ogóle nie boli i nie powoduje dyskomfortu. Jedyny problem w niektórych przypadkach to utrzymanie pełnego bezruchu, ale lekarze prowadzący i na to mają sposoby. Rezonans magnetyczny głowy stosuje się nawet u kobiet w ciąży, u osób starszych, najmłodszych. Ograniczenie wiekowe właściwie nie istnieje. Lista przeciwwskazań do diagnostyki zawiera naturalnie kilka pozycji, ale związanych raczej z posiadaniem rozrusznika serca lub pompy insulinowej. To urządzenia, na które wpływa pole magnetyczne, więc nie można ryzykować. Rezonans magnetyczny prostaty sprawdza się u mężczyzn alergików i pozwala na wykrycie nawet nietypowych źródeł bólu pochodzących z tkanek mięśniowych, kości, zmienionej struktury narządu wewnętrznego. Niektórzy lekarze nie są w stanie zdiagnozować od razu źródła bólu, a rezonans robi to w sposób właściwie bezbłędny.

 

Kiedy opłaca się umówić na rezonans magnetyczny?

Najlepiej stosować diagnostykę cyklicznie w prywatnych, nowoczesnych klinikach, które stosują wygodny system ustawiania do kolejki, bez czekania na miejscu. Rezonans można powtarzać dość szybko, ponieważ nie wywołuje żadnych negatywnych konsekwencji dla organizmu pacjenta, nawet po podaniu kontrastu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.