Kiedy klimatyzacja w biurze staje się niezbędna?

Klimatyzacja w pracy to już nie wielki luksus, ale praktycznie standard. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę, że dobre warunki i komfort w pracy przyczyniają się do lepszej efektywności zatrudnionych i większej wydajności podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Istnieją też pewne zasady, którymi musi kierować się zarządzający, by zapewnić swojej kadrze godziwe warunki.

Tym samym, klimatyzacja albo nawiew chłodzący musi działać prawidłowo w okresie letnim, jeśli temperatura w pomieszczeniu przekracza 30 stopni. Okazuje się, że najbardziej komfortowo pracuje się w temperaturze około 22-25 stopni.

Co więcej, nie wystarczy by system klimatyzacji w biurze był. On musi prawidłowo działać. Właśnie dlatego tak ważny jest montaż klimatyzacji przez sprawdzoną ekipę, taka jak Gizo. Źle działająca bądź nieodpowiednio zamontowana klimatyzacja może spowodować liczne przeziębienia pracowników – na przykład kiedy nawiew jest źle skierowany bądź nawiew znajduje się tuż nad biurkami. Ponadto to liczy się generowana temperatura powietrza – nie może być zbyt niska ani zbyt wysoka.

Właśnie dlatego, każdy system klimatyzacji musi podlegać kontroli a osoby, które ją montują muszą wykazywać specjalne uprawnienia i świadectwo przejścia właściwych szkoleń. Co więcej, klimatyzacja musi być pod opieką autoryzowanego serwisu i posiadać ważny przegląd techniczny. Tylko w ten sposób można zapewnić jej sprawne działanie i komfort pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.