Nauka języka angielskiego w przedszkolu

Wielu współczesnych rodziców decydując się na zapisanie dziecka do przedszkola zastanawia się coraz częściej nad tym, kiedy ich pociecha powinna rozpocząć naukę języka angielskiego.

Większość w pełni odpowiedzialnych i dbających o dobro dziecka rodziców decyduje się na to żeby rozpoczęcie nauki języka angielskiego przez ich pociechę miało miejsce już w wieku przedszkolnym. To, dlatego też coraz bardziej jest widoczny trend poszukiwania przedszkoli dwujęzycznych.

Umysły dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo chłonne, co wpływa na zdecydowanie łatwiejsze nauczanie obcego języka. Każda nowocześnie działająca placówka przedszkolna posiada własne metody nauczania jak też korzysta z tych ogólnodostępnych i w pełni sprawdzonych technik. Bez względu na wybór danej techniki nauczyciel angielskiego powinien także zadbać w odpowiedni sposób o przyjemna stronę nauczania przyjmującą postać zabawy.

Gryzaki dla dzieci

Jedną z wyjątkowo skutecznych metod nauczania języka obcego w przedszkolu jest metoda immersji językowej, którą stosuje na przykład przedszkole językowe Wilanów. Już jej sama nazwa wskazuje na to, że jest to nauka odbywająca się na zasadzie „zanurzenia” dziecka w świecie języka angielskiego. Polega to na porozumiewaniu się z dzieckiem w języku angielskim, starając się jednocześnie ukazywać rzeczywiste znaczenie wypowiadanych przez siebie słów. Sprawnie prowadzona nauka języka angielskiego w przedszkolu to również korzystanie z wielu różnorodnych pomocy dydaktycznych w postaci gier planszowych uruchomiających wyobraźnię dziecka. Bez względu na to, jakiego rodzaju metoda nauczania zostanie wykorzystana bardzo ważne jest żeby od samego początku zapanowała w grupie przyjazna i sympatyczna atmosfera pozwalająca dzieciom na odczuwanie własnej swobody oraz bezpieczeństwa w grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.