Powiększanie ust – poznaj ryzyko

Powiększanie ust wydaje się mało inwazyjnym zabiegiem. Jednak, tak jak z każdą procedurą, która wiąże się z ingerencją w organizm, tak i w przypadku powiększania ust ryzyko wystąpienia powikłań istnieje. Warto świadomie zdecydować się na zabieg i wiedzieć, jak zminimalizować szanse niepowodzenia.

Przede wszystkim pierwszym kardynalnym błędem, jaki się popełnia, jest wybór kliniki czy gabinetu kosmetycznego ze względu na cenę. Cena w tym przypadku powinna być wyznacznikiem, ale odwrotnym rozumieniu tego słowa. Im tańszy zabieg powiększania ust, tym szybciej powinniśmy odrzucić takie miejsca ze swojej listy. Dlaczego? Bowiem najtańsze zabiegi oferują kosmetyczki bez kwalifikacji i prawa wykonywania takiej procedury. Powiększanie ust powinno być przeprowadzone przez lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego bądź innego lekarza z kwalifikacjami. Im lepszy lekarz, im większy „fach w ręku” tym cena będzie wyższa. Jeśli zatem zależy nam na dobrze wykonanym zabiegu – estetycznym i bezpiecznym, nie możemy wybierać spośród najtańszych ofert.

Drugą kwestią są przeciwskazania do wykonania zabiegu. Powiększanie ust wiąże się z zaaplikowaniem miejscowego znieczulenia i już z samego faktu takiej procedury wynika szereg ograniczeń. Jeśli na przykład mamy problemy z gojeniem się ran, również powinniśmy zrezygnować z wykonywania zabiegu powiększania ust. Przedłużający się proces gojenia ran może doprowadzić do utworzenia się zbyt dużej ilości tkanki bliznowatej, co nie wygląda estetycznie. Również w stanie osłabienia organizmu bądź w przypadku zmian skórnych np. trądziku w miejscu planowanego zabiegu odradza powiększania ust.

Kolejnym i ostatnim czynnikiem, który ma wpływ na bezpieczeństwo jest sam materiał, który będzie wstrzykiwany w tkankę. Najbardziej niebezpieczne, ze względu na nieprzewidywalność rezultatów i powikłań powiększania ust są mikroimplanty. Składnikami mikroimplantów mogą być np. kolagen pochodzenia zwierzęcego bądź też syntetyczne mikrogranulki. Zastosowanie tego typu wypełniaczy wiąże się z licznymi zagrożeniami np. martwicą tkanek, infekcjami, czy alergią na dany składnik. W okolicy obszaru zabiegowego mogą z czasem pojawić się również ziarniaki i naczyniaki. Najgorsze jest to, że zmiany jakie zajdą w obrębie powiększonych ust są nie tylko wyczuwalne pod palcami, ale również widoczne. Niejednokrotnie wygląda to bardzo nienaturalnie, usta są zdeformowane, a zmiany bardzo trudne do usunięcia.

Najbardziej popularnym i bezpiecznym zabiegiem jest powiększanie ust Gdańsk za pomocą kwasu hialuronowego, który jest odbierany przez nasz organizm jako neutralny. Jeśli decydujemy się na tego typu zabieg warto zainwestować i wykonać zabieg z użyciem bezpiecznych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.