Profesjonalna izolacja dachu – jak ją wykonać i po co?

Odpowiednio zaizolowane pokrycie dachu i całej jego konstrukcji to podstawa, aby ten służył domownikom przez wiele lat, nie uległ uszkodzeniom mechanicznym, a także zatrzymywał ciepło wewnątrz budynku. Materiały, które są wręcz niezbędne do wykonania dobrej izolacji dachu, to: mata drenażowa i ocieplenie nakrokwiowe.

Jeśli chodzi o materiał, jakim jest mata drenażowa, warto wiedzieć, iż ta warstwa ma za zadanie magazynować wodę opadową i szybko odprowadzać jej nadmiar do odpływów dachowych, np. rynien. Dzięki temu zapobiegniesz stagnacji wody na dachu, a także ewentualnemu przeciążeniu stropu, co mogłoby naruszyć nawet całą konstrukcję dachu lub budynku. Do wykonania kompleksowej izolacji i ocieplenia dachu potrzebujesz nie tylko dobrych materiałów, ale także projektu dachu i ekipy budowlanej. Jeśli nie masz doświadczenia, lepiej poproś o pomoc wykwalifikowanych specjalistów – będziesz mieć pewność, że Twój dach jest mocny, trwały i odpowiednio zabezpieczony przed oddziaływaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych.

Kiedy zastosować ocieplenie nakrokwiowe?

Ocieplenie nakrokwiowe przydaje się zawsze wtedy, kiedy chcesz zaizolować powierzchnię dachu bez dodatkowej ingerencji we wnętrza pomieszczenia. Dzięki temu nie musisz ujmować metrażu w pomieszczeniach na poddaszu, a dodatkowo sprawisz, że elementy więźby dachowej będą widoczne w pomieszczeniach – to dodaje im dodatkowego charakteru. Jeśli chcesz wykonać dobrą termomodernizację budynku – zacznij od dachu i wykorzystaj ocieplenie nakrokwiowe oraz matę drenażową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.