Przednia szyba samochodu – jak dbać o dobrą widoczność?

Chociaż każdy z nas doskonale wie, jak myć szyby to kwestia tych znajdujących się w aucie jest szczególnie ważna. Przednia szyba stanowi bowiem o widoczności podczas podróży, niejednokrotnie wpływa więc na bezpieczeństwo kierowcy, ale i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Temat ten jest więc niezwykle ważny.

Szyby w samochodzie powinny być zawsze czyste. Nie ma mowy o jakichkolwiek zabrudzeniach, które utrudniałyby komfortową jazdę. Nie można dopuścić też do jej trwałych uszkodzeń – rysy czy pęknięcia są niedopuszczalne. Bardzo często jednak zdarza się, że to sami właściciele aut swoim działaniem wpływają na nieodpowiedni stan tego elementu samochodu – myją je nieodpowiednimi specyfikami (na przykład z dodatkiem amoniaku) czy przecierają sprzętem, który doprowadza do ich niszczenia.

Głównym elementem, który zabezpiecza szyby oraz wpływa na ich przejrzystość są wycieraczki hybrydowe bądź tradycyjne – ich wybór zależy od właściciela auta. Wycieraczki myją szyby z kurzu i pyłu jednak nie można ich używać na przykład w celu ściągnięcia żwiru czy piasku – trwałe zarysowania są wtedy gwarantowane. Co więcej, wycieraczki służą także zbieraniu opadów atmosferycznych. To właśnie dzięki nim możliwa staje się jazda podczas ulewnego deszczu czy śnieżnej nawałnicy.

Ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka pogoda będzie towarzyszyć nam w czasie podróży, wycieraczki zawsze muszą być w pełni sprawne. Pamiętajmy, by nawet te najlepszej jakości wymieniać średnio raz w roku i dopasowywać je odpowiednio do rodzaju szyby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.