Sposoby na relaks młodej mamy

Mówi się, że bycie mamą to nieprzerwana praca, trwająca 24 godziny na dobę. Nic w tym dziwnego bowiem to właśnie mamy są opiekunkami, kucharkami, sprzątaczkami, inicjatorem zabaw, pocieszycielem, ochroniarzem i nauczycielem swoich pociech. Właśnie z tego względu każda z nas zasługuje na przysłowiowe „5 minut” każdego dnia dla siebie.

Jak jednak zorganizować ten czas, kiedy mąż całymi dniami siedzi w pracy a my nie mamy do pomocy nikogo? Pozostaje czas, w jakim dziecko odbywa dzienne drzemki – tyle, że wtedy staramy się nadrabiać inne domowe obowiązki bądź czuwam nad snem malca, by ten był rzeczywiście spokojny i relaksujący.

Na szczęście wraz z postępem technologicznym na rynku pojawiły się nowe wynalazki, które dają nie co wytchnienia i pozwalają na relaks młodej mamy. Weźmy na przykład pod uwagę urządzenie, jakim jest elektroniczna opiekunka. Ta pozwala mamie kontrolować sen pociechy wcale nie zaglądając do pokoju, w którym dziecko śpi. Dzięki odbiornikowi słyszy a nawet widzi każdy ruch dziecka. Właśnie dzięki temu może czuwać nad maluchem jednocześnie zmywając naczynia czy nastawiając pranie – skutecznie skraca to czas domowych prac i wreszcie przychodzi czas na upragniony relaks. Chwila spędzona z ulubioną książką, biorąc gorącą kąpiel czy oglądając komedię w zupełności wystarczy, by nabrać sił do kolejnych zmagań codziennego dnia. Tym bardziej, że podczas tych zajęć mama ma pełne poczucie bezpieczeństwa i najlepszej ochrony swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.