Suszarnie warzyw, owoców i nie tylko – kiedy warto je stosować i dlaczego?

Nowoczesne suszarnie przemysłowe są stworzone z myślą o firmach działających w różnych gałęziach przemysłu. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się przede wszystkim w branży spożywczej, gdzie przetwórstwo żywności jest kluczowe, szczególnie jeśli chodzi o zachowanie świeżości produktów na dłużej.

Warto też dodać, że suszarnie znajdują także zastosowanie w przemyśle stolarskim. Można je użyć do osuszania odpadów drzewnych przeznaczonych do przechowywania w magazynach paliwa i późniejszego zasilania pieców wielopaliwowych. Suszarnie to wielofunkcyjne urządzenia, które do tej pory zrewolucjonizowały niejeden rynek.

Suszarnie i magazyny paliwa – duet idealny!

Inwestycja w pojemny magazyn paliwa oraz suszarnie do tarcicy i półfabrykatów drewnianych to doskonały sposób, aby wypracować realne oszczędności. Wysuszone drewno można przetransportować do silosa, aby następnie wykorzystać je w celach opałowych. To obecnie najrozsądniejsze rozwiązanie dla firm, które zajmują się obróbką drewna.

Dobry magazyn paliwa, czyli silos połączony z suszarnią i przenośnikiem ślimakowym stanowi perfekcyjne zestawieni. Taki system pozwala na efektywne i długotrwałe przechowywanie wysuszonych odpadów drzewnych, np. zrębki. Dzięki temu materiał można wykorzystać w sezonie grzewczym, a ten będzie bezpiecznie przechowywany przez magazyn paliwa.

Podsumowując: suszarnie i magazyn paliwa to świetne rozwiązanie głównie dla przemysłu drzewnego, choć urządzenia suszarnicze sprawdzą się także w firmach zajmujących się przetwórstwem żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.