Woda jonizowana – dlaczego warto ją pić?

Lekarze i specjaliści coraz częściej podnoszą kwestię równowagi w gospodarce kwasowo-zasadowej naszego organizmu. Ze względu na zmianę nawyków żywieniowych i wysokoprzetworzone jedzenie jesteśmy narażeni na zmianę gospodarki na kwasową, w której chętnie rozwijają się komórki rakowe. Jak zapewnić sobie zdrowie i równowagę kwasowo-zasadową?

Woda alkaliczna – czyj jest woda jonizowana?

Pojęcie wody alkalicznej używane jest zamiennie z wodą jonizowaną, wodą zasadową czy „wodą żywą”. Ma wiele naturalnych właściwości, które wpływają na równowagę kwasowo-zasadową w naszym organizmie. Dodatkowo jest naturalnym i bardzo silnym przeciwutleniaczem, który przeciwdziała rozwojowi wolnych rodników, które dbają o nasze komórki. Woda alkaliczna idealnie nawadnia komórki, przy jednoczesnym oczyszczaniu organizmu z toksyn i wszelkich szkodliwych substancji.

Woda alkaliczna – szczegóły: https://www.mocsokow.pl/jonizatory-wody/594-i-water-1400-8809387590065.html

Jakie są zalety wody jonizowanej i dlaczego warto ją pić?

Woda jonizowana ma wiele właściwości prozdrowotnych. Jej regularne spożywanie może się przyczynić do poprawy naszego ogólnego stanu zdrowia. Już 2 litry wody dziennie może wpłynąć na nasze nawodnienie. A jakie są pozostałe zalety wody alkalicznej? Woda zasadowa:

  • pomaga zachowywać równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu,
  • wspomaga proces przywracania prawidłowego pH,
  • wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji,
  • dostarcza tlen i wszystkie alkaliczne mikroelementy do komórek,
  • chroni układ immunologiczny i zwalcza wiele dolegliwości chorobowych, takich jak choroby cywilizacyjne,
  • zapewnia wykluczenie niebezpiecznych skutków działania wolnych rodników.

Dodatkowo woda zasadowa doskonale nawadnia nasz organizm ze względu na swoją budowę molekularną. Woda składa się jedynie z 6 cząsteczek, dzięki czemu doskonale jest wchłaniana przez komórki naszego organizmu. Dla porównania woda z kranu ma między 12 a 16 cząsteczek, przez co nasz organizm musi wydatkować energię, aby zmienić strukturę.

Woda alkaliczna w naszym domu – jonizator wody opinie

Jeśli, zależy nam na stałym dostępnie do wody jonizowanej można zakupić jonizator wody, opinie osób, które stosują go na co dzień, wskazują, że warto. Nie tylko dlatego, że mamy stały dostęp do wody zasadowej, ale także dlatego, że w długiej perspektywie jest to ekonomiczne rozwiązanie. Dodatkowo nie generuje tyle opakowań plastikowych, ile butelkowa woda. Jednak wszystko zależy, od ilości wypijanej wody, należy to policzyć i zastanowić się, czy zakup urządzenia nie będzie bardziej się opłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.