Dekarbonizacja wody – jaką technologię wybrać?

Skuteczne usuwanie tak zwanej twardości węglowej pozwala na znaczące zmiękczenie, czyli dekarbonizację wody. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne technologie, które powinny być dobierane w oparciu o potrzeby firmy.

Warto korzystać ze sprawdzonych partnerów, którzy dają gwarancję dostarczania oraz implementacji rozwiązań gwarantujących nie tylko wysoką skuteczność, ale też spełnienie obowiązujących norm. W przeciwnym wypadku systemy uzdatniania wody mogą okazać się nieefektywne, co natomiast przełoży się na pracę całego przedsiębiorstwa.

Warto w tym miejscu powiedzieć nieco o technologii, której zastosowaniem objęta jest między innymi woda technologiczna. Mowa tu o systemach Actiflo – pozwalają one nie tylko na skuteczne zmiękczenie wody, ale również jej uzdatnienie. Używane są one także do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.

W jaki sposób odbywa się dekarbonizacja wody w systemie Actiflo Softening? Ten wielofunkcyjny reaktor może łączyć w sobie proces zmiękczania przy użyciu wapna lub sody z procesami wysokosprawnej koagulacji, flokulacji i sedymentacji. Dzięki temu redukowane są twardość, zasadowość, krzemionka, mętność i zawiesina.

 

Wybór właściwego partnera

 

Technologia Actiflo zapewnia niezwykle wysoką skuteczność procesu uzdatniania wody, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji wody pitnej. Bez trudu radzi sobie nie tylko z jej zmiękczaniem, ale też usuwaniem fosforu, zakwitów glonów, a także nieprzyjemnego smaku oraz zapachu.

Jej implementacja przynieść może same korzyści, zwłaszcza gdy zajmą się tym sprawdzeni specjaliści, którzy doskonale się na niej znają. Dzięki nim oczyszczanie wód stanie się procesem w pełni kontrolowanym – zarówno pod względem uzyskiwanych parametrów, jak i samego jego przebiegu. Fachowe doradztwo pozwala dobrać poszczególne rozwiązania, które są zgodne z potrzebami i wymaganiami firmy.

Warto o tym pamiętać nie tylko w przypadku procesów uzdatniania wody pitnej, ale również przemysłowej oraz oczyszczania ścieków. Normy nakładane przez prawo stają się coraz bardziej rygorystyczne, dlatego dobrze jest współpracować z podmiotami, które są w stanie je spełnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.