Dieta doktor Ewy Dąbrowskiej – czy warto ją stosować?

dieta warszawaJeśli pragniemy zmienić nasze nawyki żywieniowe najwygodniejszym sposobem będzie wprowadzenie nowej diety. W przypadku, gdy zastanawiamy się nad tym, jaką dietę wybrać, warto wziąć pod uwagę dietę doktor Ewy Dąbrowskiej.

Dieta warzywno-owocowa ma charakter diety oczyszczająco-regenerującej przyjmującej postać postu. Pozwala ona przywrócić równowagę w organizmie, a tym samym poprawić stan naszego zdrowia. Głównym celem tej diety jest usunięcie z naszego organizmu złogów, toksyn, jak również szkodliwych produktów przemiany materii. Produkty te z racji tego, że zalegają w naszym organizmie utrudniają jego prawidłowe funkcjonowanie, jak również przyczyniają się do wielu dolegliwości zdrowotnych. Możemy poczekać, aż choroba się rozwinie i dopiero wtedy leczyć ją, jednak zdecydowanie lepiej jest zapobiegać chorobom poprzez odpowiednią dietę i usunięcie jej przyczyn. Jeśli czujemy się wiecznie zmęczeni, to jedną z przyczyn może być właśnie zanieczyszczony organizm.

Na czym polega dieta warzywno-owocowa

Zwyczajowo dieta zdrowotna złożona jest z trzech posiłków dziennie, na które składają się nieprzetworzone warzywa i owoce. Ich zbilansowany rozkład pozwala nie odczuwać głodu, a przy tym dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych witamin i składników odżywczych. Zaleca się spożywanie warzyw o niskiej zawartości skrobi oraz owoców o niskiej zawartości cukru. Dieta trwa zwyczajowo od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od zaleceń lekarza lub dietetyka. Zaleca się picie soków z zielonych warzyw. Owoce i warzywa spożywać możemy zarówno na surowo, jak również w postaci duszonej lub pieczonej.

Kiedy warto sięgnąć po dietę warzywno-owocową?

Dieta warzywno-owocowa zalecana jest zarówno ludziom, którzy pragną oczyścić swój organizm, chociaż nie skarzą się na żadne poważne dolegliwości, pragną oni jednak na przykład poprawić jakość snu czy ogólne polepszyć swoje samopoczucie. Dieta warszawa to także doskonały sposób na poprawę osłabionej odporności lub wsparcie leczenia schorzeń neurologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.