Wybieramy mieszkanie na Mokotowie – na co zwrócić uwagę?

Dokładna analiza oferty mieszkaniowej pozwala znaleźć lokal dostosowany do wszystkich istotnych kryteriów oraz potrzeb. Żeby jednak tak się stało, należy najpierw zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy.

Z pewnością przyda się również ocena zdolności kredytowej. Dostępny budżet pozwoli zawęzić ostateczny wybór, nawet na tak szerokim rynku, jak ten na Mokotowie.

Nowe mieszkanie – najważniejsze kryteria wyboru

 

Kwestią, którą warto zająć się w pierwszej kolejności, jest oczywiście metraż mieszkania na sprzedaż. Warszawa, podobnie jak wiele innych dużych miast, zapewnia w tym przypadku wiele możliwości. Z łatwością znajdziemy więc niewielkie kawalerki, lokale dwupokojowe, a także znacznie większe apartamenty, w których zmieści się cała rodzina. Oczywiście decyzja zależna jest od naszych wymagań, jak również liczby osób, które mają żyć w mieszkaniu.

Nie należy jednak skupiać się na przyszłości. Jest to błąd, który często popełniają młode pary. Nawet jeśli w tej chwili nie planują mieć dzieci, sytuacja ta zawsze może się zmienić. Warto więc zastanowić się nad tym, czy wybrany metraż będzie wystarczający w przyszłości.

Kolejna decyzja dotyczy tego, czy chcemy celować w mieszkanie od dewelopera czy może zależy nam na pomocy biura nieruchomości. Ta pierwsza opcja wydaje się bardziej opłacalna? Ponieważ uwalnia nas od konieczności opłacenia prowizji, która może wynieść od 2% do 5% wartości mieszkania.

Nie należy zapominać też o lokalizacji. To, czy jest atrakcyjna, zależy między innymi od łatwego dojazdu do pracy i szkoły, poziomu bezpieczeństwa oraz dostępu do terenów zielonych. Dobrze jest więc sprawdzić, co do zaoferowania ma deweloper. Mokotów pod tym względem sprawdza się bardzo dobrze. Zwłaszcza że gwarantuje dostęp do nieruchomości niezwykle zróżnicowanych. Pod niemal każdym względem.

Analiza powyższych kwestii powinna znacznie ułatwić wybór. Oczywiście wpływ na decyzję mogą mieć również inne sprawy, jednak w większości przypadków są one uzależnione od indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.