Co to jest cover band?

Cover bandy są w Polsce coraz bardziej popularne. Występują już nie tylko podczas masowych imprez czy firmowych eventów, ale coraz częściej również na kameralnych wydarzeniach czy weselach.

W odróżnieniu od przeciętnej kapeli, cover band w Warszawie to najczęściej zespół muzyczny, których repertuar oparty jest głównie nie na autorskich utworach a przeróbkach znanych hitów innych artystów. W Polsce najbardziej popularne są tego rodzaju zespoły, które grają muzykę rockową. Co ciekawe, odmienne aranżację znanych piosenek są często lepsze aniżeli oryginał a wokaliści cover bandów zyskują nierzadko większą popularność aniżeli artysta, który pierwotnie wykonywał dany utwór.

Niektórzy uważają, że cover bandy to nie praca twórcza a żerowanie na pracy i talencie innych. Przede wszystkim zespoły wykonujący utwory innych w ulepszonych aranżacjach wykupują prawa autorskie i legalnie posługują się dana piosenką. Co więcej, wokalistom tychże zespołów nie można nie przyznać talentu – nie raz śpiewają lepiej niż oryginał. Warto również zauważyć, że trzeba mieć świetny słuch, wyczucie i wykazywać się ogromna kreatywnością, by stworzyć zupełnie nową wersję znanej już piosenki i mieć siłę przebicia na tyle, by ta stała się równie popularna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.