Dieta bogata w błonnik idealna na odchudzanie

Błonnik nie posiada prawie żadnych kalorii, oprócz tego doskonale wchłania wodę i pęcznieje w żołądku dając na długo uczucie sytości. Dodatkowo jest źródeł cennych minerałów i wartości odżywczych. Właśnie z tego powodu dietetycy zalecają, by wprowadzić go do diet osobom, które chciałyby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

W Polsce zapanował nowy trend, na przykład odchudzanie w Warszawie przebiega przede wszystkim w oparciu o dietę właśnie bogata w błonnik. Tym samym specjaliści z Akademii Zdrowego Żywienia zalecają spożywanie pieczywa razowego, brązowego ryżu czy grubych kasz. Najwięcej błonnika znajdziemy też w brokułach, jabłkach, marchwi i owocach cytrusowych.

Warto również wspomnieć, że błonnik oprócz walorów, które powodują łatwiejsze i szybsze odchudzanie posiada również właściwości, które skutecznie niwelują między innymi zaparcia, reguluje perystaltykę jelit.

Osoby, które prowadzą dietę odchudzającą powinny każdego dnia zjadać minimum 30 gram błonnika. Najlepiej składnik ten dawkować stopniowo w ciągu całego dnia, spożywając go na przykład pięć razy dziennie. Pamiętajmy jednak, ze błonnik, który pochodzi nie z produktów spożywczych a jest dostępny w formie aptecznych specyfików powinien być przyjmowany zawsze pod nadzorem lekarza prowadzącego a najlepiej doświadczonego dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.