Gdzie można zastosować ozonowanie?

Jeszcze do niedawna zabieg ozonowania stosowano najczęściej w obiektach użyteczności publicznej, w przedszkolach, szkołach, restauracjach czy szpitalach. Wszędzie tam, gdzie gromadziły się duże skupiska ludzi oraz przestrzeń była narażona na kumulowanie się bakterii i wirusów. Dzisiaj ozonowanie pomieszczeń realizuje się znacznie częściej i również w prywatnych przestrzeniach.

 

Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, bo uznaje się, że generator ozonu całkowicie dezynfekuje daną przestrzeń i pozwala zachować ją sterylną.

Co ciekawe, ozon nie tylko niweluje przykry zapach, ale też zwalcza wszelkie zanieczyszczenia, takie jak pleśń, grzyby, bakterie, roztocza. Do tego jest w pełni bezpieczny dla otoczenia i ludzi, jest całkowicie uniwersalny. Można go stosować w przestrzeniach zamkniętych, ale też otwartych.

 

Dzisiaj z powodzeniem przeprowadza się ozonowanie biur, szkół, przedszkoli, żłobków, urzędów, restauracji, szpitali, przychodni, a nawet prywatnych mieszkań. W ramach walki z pandemią koronawirusa ozonuje się parki, skwery, środki transportu publicznego, poręcze, przejścia podziemne, przystanki, sklepy, szatnie. Ozonować można także wodę, dzięki czemu zastępuje inwazyjny chlor.

 

Jak potwierdzają sami eksperci, ozon sprawdza się dzisiaj doskonale i przez lata był niedoceniany. Obecnie jest to najlepszy środek, który skutecznie odkaża wybrane miejsce. Można go stosować nawet codziennie, a sam zabieg nie jest trudny w wykonaniu ani czasochłonny.

 

Profesjonalne ozonowanie

 

Jeśli wiemy już, że ozonowanie biur można przeprowadzić dosłownie wszędzie, warto wskazać jeszcze metodę realizacji zabiegu oraz ekipy, które zajmują się tym w sposób profesjonalny. Oczywiście, każdy może nabyć generator ozonu, ale trzeba jeszcze wiedzieć, jak go używać, by dezynfekcja została przeprowadzona skutecznie. Najlepiej jest korzystać z usług firm sprzątających, które dobiorą właściwy do danej powierzchni sprzęt oraz stężenie ozonu w czystej postaci. Pracownicy firm sprzątających zostają w tym celu odpowiednio przeszkoleni, dzięki czemu zamawiający usługę ma pewność, że wskazane miejsce zostanie w pełni odkażone.

 

Pamiętajmy przy tym, że ozon jest bezpieczny dla środowiska, zwierząt oraz ludzi, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ozonowanie można przeprowadzać w tym samym miejscu wielokrotnie, nawet każdego dnia i takie są zresztą zalecenia w czasach pandemii koronawirusa. Cieszy przy tym fakt, że jest to niedrogi sposób na zachowanie sterylności wybranej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.