Gołębie – dlaczego z nimi walczymy?

Gołębie to jedne z najczęściej występujących ptaków w naszych sąsiedztwach. Nic dziwnego, bowiem nierzadko są one dokarmiane przez ludzi. Jak sobie poradzić z ptakami zanieczyszczającymi nasze otoczenie i dlaczego warto to zrobić?

Gołębie – dlaczego z nimi walczymy?

pigeon-997921_640Gołębie to ptaki, które bardzo często zanieczyszczają nasze otoczenie. Brudne samochody, chodniki, czy elewacje wyglądają mało estetycznie. W przypadku tych ostatnich usuwanie zabrudzeń wiąże się z niepotrzebnymi kosztami. Ptasie odchody negatywnie wpływają również na trwałość elewacji. Należy także dodać, iż poprzez odchody gołębie mogą przenosić różne choroby. Dodatkowo, budują one niekiedy gniazda na kominach uniemożliwiając tym samym prawidłową wentylację budynków. Może to stwarzać nawet śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców.

Ptaki do odstraszania gołębi

Gołębie są najskuteczniej odstraszane przez swoich naturalnych wrogów, a więc przez ptaki drapieżne. Niestety, te nie wszędzie występują. Chcąc jednak poradzić sobie z gołębiami, możemy zakupić imitacje ptaków drapieżnych. W sklepach dostępne są bowiem figury sokołów, sów oraz kruków. Tego typu imitacje są bardzo starannie wykonane i przez to prezentują się bardzo okazale i realistycznie. Mogą one także stanowić ozdobę ogrodu czy też balkonu.

Gdzie i za ile można kupić ptaki do odstraszania gołębi?

W Polsce działa coraz więcej sklepów zajmujących się sprzedażą artykułów służących do odstraszania zwierząt, w tym również ptaków. Ich oferta jest bardzo bogata i obejmuje także ptaki do odstraszania gołębi. Ich cena jest dość zróżnicowana, w zależności od modelu i jego wielkości. Niemniej jednak, mieści się ona w granicach kilkudziesięciu lub ponad 100 złotych.

Walka z gołębiami nie jest łatwym zajęciem. Ptaki bowiem szybko przyzwyczajają się do niektórych naszych rozwiązań. Jednakże istnieją sposoby, które potrafią je skutecznie odstraszać. Jednym z nich są imitacje ptaków drapieżnych, które możemy postawić w naszym ogrodzie. Wówczas gdy gołąb zobaczy figurkę, przestraszy się i ucieknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.