Jak działa dobra frytkownica beztłuszczowa?

Frytki można przyrządzać na dwa sposoby. Klasycznie, czyli zalewając je gorącym tłuszczem, albo też w sposób nowoczesny, wykorzystując do tego gorące powietrze. Frytownica Air Fryer działa poprzez zastosowanie gorącego powietrza. To dzięki niemu można wyeliminować z diety całkiem pokaźną ilość tłuszczu.

Jak to działa w praktyce?

Standardowa frytkownica beztłuszczowa działa dokładnie tak samo, jak klasyczny piekarnik konwekcyjny. Oznacza to, że do podgrzania frytek nie potrzeba niezdrowego, tuczącego oleju. Zamiast niego można wykorzystać gorące powietrze, które będzie odmuchiwać potrawy i w pewnym stopniu opiekać je. Dzięki temu oszczędza się olej, który może być wykorzystywany do przyrządzania potraw na patelni.

Czym sugerować się przy wyborze frytkownicy?

Wybierając frytkownicę trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

– Urządzenie musi mieć odpowiednią moc. Nie ma sensu kupować urządzeń, które zużywają mniej niż 1300 W mocy. W przeciwnym razie znajdujące się w środku potrawy będą opiekać się zbyt długo, a ich smak nie będzie taki, jak ma być.

– Frytkownica powinna posiadać odpowiednią pojemność. Najmniejsze urządzenia posiadają komorę grzejną o pojemności około 2,5 litra. Największe, które raczej nie przydadzą się do zastosowań domowych, to gigantyczne modele o pojemności przekraczającej 8 litrow.

– Dobry sprzęt powinien posiadać kilka programów, które będą przygotowane nie tylko pod kątem frytek, ale też ryb, mięs i jakichkolwiek innych dań. Wszystko po to, aby domowy posiłek był dokładnie taki, jak oczekuje użytkownik urządzenia.

– Warto zainwestować w urządzenie posiadające podstawowe funkcjonalności. Czymś takim jest np. timer, który pozwala na programowanie trybu pracy urządzenia zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

Podsumowując, frytkownica niskotłuszczowa to urządzenie, które nie tylko pomoże w przygotowywaniu smacznych posiłków, ale też ułatwi dbanie o zdrową, bezpieczną dla organizmu człowieka dietę. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać sprzęt, który faktycznie będzie spełniał oczekiwania użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.