Jak i gdzie promować swoją twórczość

W dzisiejszych czasach nie jest już zaskoczeniem, że za ogromną część reklamy i promocji usług i produktów odpowiada sieć. To właśnie tutaj każdego dnia zagląda społeczeństwo w poszukiwaniu wiedzy, rozrywki, pieniędzy lub sztuki. Część artystów wychodzi z błędnego założenia, że ich dzieła, które będą na odpowiednio wysokim poziomie, wybronią i wypromują się same. Tak może i było wcześniej, jednak dziś podstawą sukcesu jest odpowiednia reklama. Internet oferuje nam szereg narzędzi, dzięki którym możemy zaistnieć i pozostawić konkurencję w tyle, jeżeli z głową będziemy je wykorzystywać. Nie jest to jednak tak proste, jak może się wydawać.

Promocja muzyki w internecie rządzi się swoimi prawami. Nie ma uniwersalnego sposobu, który będzie odpowiedni dla każdego rodzaju artystów. Przykładowo – osoby, które tworzą podkłady muzyczne, klientów mogą szukać na specjalnych serwisach stockowych, za pośrednictwem których nie tylko będą wyrabiać własną markę, ale również zarabiać pieniądze za wykonywanie indywidualnych zleceń. Artyści, których celem jest być w przyszłości na ustach społeczeństwa, mają więcej możliwości. Przede wszystkim mogą oni korzystać z platform takich jak Soundcloud i Youtube, gdzie każdego dnia miliony użytkowników słuchają muzyki. Aspekty finansowe przynajmniej na początku muszą poczekać, jednak naszym celem jest wykreowanie nazwiska lub pseudonimu, aby jak najwięcej osób wiedziało, o kogo chodzi.

Inne sposoby promocji obowiązują malarzy i ich dzieła. Wielu artystów boi się udostępniać swoją twórczość w sieci w obawie przed plagiatami. Nie można oczywiście tego wykluczyć, jednak bez pomocy sieci ciężko będzie o rozgłos. Przede wszystkim powinniśmy stworzyć własną stronę internetową w charakterze galerii/portfolio. Bardzo pomocnym narzędziem będzie także profil na Instagramie, za którego pośrednictwem w łatwy sposób możemy pochwalić się twórczością szerszej publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.