Jaką role w życiu dziecka odgrywa taniec?

Metody twórcze, do których z całą pewnością zaliczają się zajęcia taneczne wpływają na rozwój dziecka, zarówno w aspekcie jego motoryki ruchowej jak i osobowości.

Taniec to ruch fizyczny połączony z muzyką. Myli się jednak ten, kto uznaje, iż jego wartością są jedynie większe umiejętności motoryczne. Trzeba zaznaczyć, że jest on przede wszystkim formą rozrywki oraz relaksu. Właśnie dlatego dzieciaki tak lubią wszelkie zabawy, podczas których jego on jednym z głównych czynników.

Wiedzą o tym doskonale „ciocie” w przedszkolach, które starają się niemal każdego dnia organizować przedszkolakom zajęcia z elementami tańca. Obowiązkowo odbywa się rytmika jednak placówki przedszkolne, które chcą w jeszcze większym stopniu wpływać na idealny rozwój każdego dziecka organizują różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. Na oficjalnych stronach internetowych placówek przedszkolnych – znaleźć je można wpisując na przykład hasło „przedszkole Włochy”, przeczytać można o organizacji zumby dla dzieci, zajęć z tańca nowoczesnego czy towarzyskiego. Co ważne, najlepsze zajęcia to takie, które łączą w sobie różne gatunki taneczne – podobno dziewczynki najbardziej lubią balet i tańce latynoamerykańskie zaś chłopców cieszy taniec kowbojski i paso doble.

Wybierając odpowiednie przedszkole dla naszego dziecka, warto wziąć pod uwagę tylko placówki, które organizują tego rodzaju zajęcia dodatkowe. To moc rozrywki dla przedszkolaków i wpływ na rozwój – zarówno fizyczny jak i intelektualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.