Jaki powinien być dobry strój motocyklowy

Wielu osobom jazda na motorze sprawia ogromną frajdę, dla innych jest jednak czymś zbyt ekstremalnym. Jednak, aby jazda na motorze sprawiała maksimum przyjemności, a przy tym była również bezpieczna warto zwrócić uwagę na odpowiedni strój na motor. Ceny kombinezonów na motor, kurtek czy też spodni oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów jak kask schuberth, bielizna brubeck, czy rękawice rukka. Wszystkie te akcesoria są niezwykle ważne, jeżeli planujemy spędzać na motorze sporo czasu.

W sklepach możemy spotkać wiele modeli kombinezonów oraz kurtek, charakteryzują się one przede wszystkim jakością jak i również ceną. To na jaki strój powinniśmy się zdecydować zależy przede wszystkim od tego do jakiego rodzaju jazdy jest nam potrzebna odzież na motor. Jeżeli preferujemy spokojna jazdę po mieście ewentualnie krótkie trasy weekendowe najlepiej wybrać typowy model miejski tekstylny. Wykonany jest z wysokiej jakości materiału i ma za zadanie sprostać nawet wymaganiom dalekich i nieprzewidywalnych tras. Tego rodzaju kombinezony charakteryzują się również bardzo rozbudowanym systemem wentylacji oraz wieloma innymi udogodnieniami.

Jeżeli jednak zależy nam na wygodzie i komforcie podczas jazdy i preferujemy raczej dłuższe trasy powinniśmy postawić na kombinezon typowo turystyczny bądź skórzany. Co prawda kombinezony skórzane z pewnością lepiej sprawdzą się na torach niż na jazdę po mieście jednak zapewniają największe bezpieczeństwo podczas jazdy. Natomiast kombinezon turystyczny najczęściej charakteryzuje się odpinana wodoodporną oddychającą membraną. Natomiast ochraniacze na barkach łokciach i kolanach zapewniają najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy.

A zatem podstawowe elementy wygodnego stroju na motor to przede wszystkim odpowiednio dobrany rozmiar, najwyższej jakości materiał wykonania, sposób zapięcia, a także waga oraz membrana i rodzaj ochraniaczy.  To podstawowe elementy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając kombinezon na motor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.