Dieta eliminacyjna przy zapaleniu jelit — co jeść?

To właśnie dieta eliminacyjna stanowi podstawę leczenia stanów zapalnych jelit. Te objawiać się mogą bólem brzucha, zaparciami czy biegunką i za każdym razem są na tyle uporczywe, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Co więcej, zaburzenia pracy jelit należy eliminować, ponieważ bagatelizowane mogą rozwinąć groźne schorzenia układu pokarmowego. Dowiedz się, jaka jest najlepsza dieta eliminacyjna, co jeść, aby zwalczyć przykre dolegliwości.

Skąd biorą się zapalenia jelit?

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach, a zaburzenia ich pracy mogą wpłynąć niekorzystnie na cały organizm. Warto wiedzieć, że stany zapalne jelit mogą występować z różnych przyczyn. Do tych najczęściej rozpoznawanych zalicza się między innymi nietolerancje pokarmowe i alergie pokarmowe, ale również szereg chorób współistniejących, jak cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Zapalenie jelit może być również wynikiem chorób pasożytniczych albo biegunki o podłożu nerwowym. Bez względu na przyczynę dolegliwości, dieta eliminacyjna (Strona Główna – Dieta eliminacyjna) stanowi zaraz obok farmakoterapii podstawę nie tylko łagodzenia przykrych objawów, ale również leczenia stanów zapalnych. Dowiedz się, co jeść z korzyścią dla Twoich jelit.

Dieta eliminacyjna na jelita

Aby wspomagać pracę jelit, zalecana jest indywidualnie dobrana dieta eliminacyjna. Co jeść, aby wyeliminować zaburzenia tego rodzaju? Dieta pacjenta musi być przede wszystkim lekkostrawna, pozbawiona dań ciężkich, wzdymających i tłustych. Menu powinno zawierać produkty spożywcze z niską zawartością błonnika pokarmowego, świetnie sprawdza się dieta bogatoresztkowa. Pamiętaj jednak, że zanim wdrożysz dietę eliminacyjną, musisz sprawić, czy Twój organizm nie boryka się z zaburzeniem, jakim może być alergia pokarmowa. Jeśli tak, koniecznie usuń produkty, które źle wpływają na Twój stan zdrowia z codziennego jadłospisu.

Zobacz więcej: https://bestvideos.pl/zaparcia-przyczyny-i-sposoby-zwalczania/

Co jeść na zapalenie jelit?

Te produkty koniecznie uwzględnij w diecie eliminacyjnej na zapalenie jelit:

  • chude mięso,
  • chudy nabiał,
  • drobne kasze.

Ogranicz spożywanie produktów, takich jak:

  • produkty przetworzone z chemicznym składem,
  • wysokobłonnikowe warzywa strączkowe,
  • cukier rafinowany,
  • ostre przyprawy,
  • kwaśne owoce.

Potrawy powinny być w postaci płynnej, gotowanej lub duszonej. Lepiej zrezygnować z tych smażonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.