Kiedy korekta nosa jest niezbędna?

To właśnie operacja plastyczna nosa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z dziedziny chirurgii estetycznej. Jeszcze do niedawna korzystały z niej głównie kobiety, chcące poprawić swój wygląd i nadążać za wyznaczanymi kanonami piękna. Dzisiaj również coraz więcej mężczyzn decyduje się na tego rodzaju operację chociaż warto zaznaczyć, że w ich przypadku korekt nosa ma często charakter prozdrowotny.

Okazuje się bowiem, że operacja nosa to nie tylko zabieg, który ma polepszyć nasz wygląd. Istnieje wiele przypadków, w jakich korekta nosa jest wręcz zalecana ze względów leczniczych. Tak na przykład jest w przypadku krzywej przegrody nosowej. Ta powoduje trudności w oddychaniu, chrapanie i mówienie przez nos. Ale to nie wszystko, ponieważ osoby, które mają krzywą przegrodę nosową (w wyniku dziedziczenia budowy kostnej czy też powstałego urazu) cierpieć mogą na częste infekcje.

Aby sprawdzić, czy niezbędna jest operacja nosa z przyczyn zdrowotnych, należałoby udać się do laryngologa. Korekta nosa w Warszawie może odbywać się także po konsultacjach prywatnych, bez długiego oczekiwania w kolejce, które jak wiadomo nie są korzystne dla naszego przebiegu leczenia. Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem są konsultacje w placówce Krajmed – tam dowiemy się czy operacja plastyczna nosa to tylko nasza zachcianka w celu poprawy wyglądu czy raczej niezbędna konieczność.

  1. Odpowiedz

    Na dzień dzisiejszy istnieja niechirurgiczne metody plastyki nosa. Drobne niedoskonałosci można korygowac za pomoca kwasu hialuronowego badz autoprzeszczepu tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.