Kiedy po raz pierwszy iść z dzieckiem do fryzjera?

Tak naprawdę nie ma sztywnej reguły, która wyznaczałaby pierwszą wizytę dziecka u fryzjera. Jak wiadomo te rosną w swoim tempie a wiele zależy również od temperamentu malucha. O ile niejeden roczniak spokojnie wytrzyma wizytę u fryzjera tak duża grupa trzylatków może być znudzona siedzeniem w jednej pozycji na krześle.

Uznaje się, iż włoski podcinane są bardziej zdrowe, rosną gęściej i szybciej. Jeśli chcesz, by maluch cieszył się bujną czupryną bądź pragniesz poprawić stan jego słabych włosów udaj się z nim do fryzjera jak najszybciej  – tym wcześniej oswoi się z zabiegiem obcinania włosów tym prędzej stanie się to dla niego normalnością.

Trzeba przyznać, że chociaż fryzjer Warszawa jest często oblegany przez mamy ze swoimi pociechami to warto nadmienić, by wybierać takie salony, w których styliści mają rzeczywiście dobre podejście do najmłodszych. W salontuiteraz goszczą każdego dnia dzieci, które wizytę u fryzjera traktują jak zabawę. Przede wszystkim nie można zrazić dziecka ani stwarzać nerwowej atmosfery, którą dziecko bardzo szybko wyczuje.

Jeśli nie wiem kiedy iść z dzieckiem do fryzjera odpowiedz sobie na kilka pytań:

– czy samodzielnie będziesz umiała podciąć dziecku włoski?

– czy uważasz, że Twoje dziecko ma słabe i cienkie włoski?

– czy myślisz, że dziecku przeszkadzają włosy, na przykład w codziennej zabawie bądź wręcz samo narzeka na nie?

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na większość pytań to znak, że pora odwiedzić z dzieckiem stylistę fryzur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.