Klimatyzator przenośny czy stacjonarny?

Jeśli upały dają Ci w kość i myślisz o tym, żeby zakupić klimatyzator to jest bardzo prawdopodobne, że zastanawiasz się nad klimatyzatorem stacjonarnym albo przenośnym. Który z nich jest lepszy?

Klimatyzator przenośny z całą pewnością posiada liczne zalety. Wśród nich jest ta, że można go wykorzystać w różnych pomieszczeniach, przez co nie musimy płacić za instalację urządzenia w całym domu. Zimą, gdy nie korzystamy z klimatyzacji możemy go natomiast schować, co jest zaletą tam, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca. Koszt zakupu takiego urządzenia jest też zazwyczaj niższy niż w przypadku klimatyzatora stacjonarnego. Jednak myśląc o klimatyzacji przenośnej musimy mieć na uwadze to, że jeśli dwie osoby będą pracowały w dwóch różnych pokojach i będzie im gorąco, trudno będzie klimatyzację „rozdwoić”. Instalacja takiej klimatyzacji wymaga również podłączenia rury wyrzutowej, która usuwa rozgrzane powietrze z chłodzonego pomieszczenia. Nie dla każdego jest to rozwiązanie estetyczne. Przyjęło się wkładać ją w uchylone okno albo drzwi. Jest to jednak minus, bo pomieszczenie nie jest zbyt sprawnie chłodzone. Z kolei wykonanie dziury w ścianie sprawia, że klimatyzacja taka traci mobilność. Kolejny minus to znaczny hałas, który powoduje takie urządzenie. Modele takie mają też niższą wydajność niż klimatyzacja ścienna poznań.

Z wymienionych powyżej powodów klimatyzatory stacjonarne bywają lepszym wyborem. Zwłaszcza tam, gdzie potrzebujemy naprawdę dużego spadku temperatury. Jeśli nie szukamy mobilnego urządzenia, dokonujemy pojedynczej instalacji, sprężarka zostaje umieszczona w jednostce zewnętrznej, przez co w pomieszczeniu panuje niewielki hałas. Wyższa jest również wydajność takiego urządzenia. Nie ogranicza nas też przestrzeń użytkowa. Zajmuje ona bowiem mniej miejsca. Którą z nich wybrać? To zależy tak naprawdę od posiadanych przez nas nakładów finansowych i oczekiwań. Dlatego przez zakupem klimatyzacja z montażem poznań warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Pozwoli nam to dokonać lepszej decyzji. I wybrać klimatyzacja domowa poznań według naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.