Koronawirus a nietypowe środki bezpieczeństwa

Ze świata codziennie płyną miliony komunikatów i podpowiedzi, jak dane państwa radzą sobie z bezpieczeństwem swoich obywateli. Działania mają na celu ochronę życia i zdrowia. Najczęściej jest to izolacja, ale także dezynfekcja, deratyzacja i odkażanie. Czy mamy już do czynienia ze zbiorową histerią?

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas pandemii COVID-19?

Oprócz światowych restrykcji, aby zachowywać bezpieczny dystans, nosić ochronne rękawiczki i maskę, która ma nas zabezpieczyć przed przenoszeniem się wirusów, światowe rządy wprowadzają mniej i bardziej przymusową kwarantannę. Wszystko po to, aby krzywa zachorowań rozłożyć w czasie. Jednak przymusowa kwarantanna kiedyś musi się skończyć, a my musimy wrócić do pracy, gdyż skutki kwarantanny mogą być bardziej dotkliwe dla naszego życia społeczno-gospodarczego, niż ilość śmiertelnych zachorowań.

Świat w obliczu pandemii koronawirusa

Przeglądając doniesienia, możemy stwierdzić, że świat stara się nie wpadać w zbiorową histerię i rządy robią wszystko, aby dbać o zdrowie swoich obywateli. Jest to dla nich duży sprawdzian. W Polsce Narodowy Bank Polski w trosce o nasze zdrowie przez dwa tygodnie odkażał gotówkę, która pochodziła z obiektów komercyjnych i mogła mieć kontakt z wieloma potencjalnie zarażonymi osobami. W Wenecji tramwaje wodne i łódki czekała dezynsekcja. Warszawa, jak każde większe polskie miasto zdecydowała się na ograniczenie dostępu do spotykania się obywateli w większych skupiskach. Dla większości z nas nie było to łatwe, ale jak zapowiada Minister Zdrowia, kwarantanna jeszcze potrwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.