Ogrzewanie podłogowe – zalety i wady

Jedni wspominają o wysokim koszcie instalacji, podzespołów i samej eksploatacji, drudzy zaś chwalą sobie komfort chodzenia po zawsze cieplutkiej podłodze uznając, że jest to doskonała alternatywa dla standardowego ogrzewania. Jakie rzeczywiście jest to ogrzewanie podłogowe? Czy warto w nie inwestować?

Do zalet tego rodzaju ogrzewania zaliczyć można przede wszystkim komfort cieszenia się ciepłem, trwałość instalacji czy też większą higienę – okazuje się, że drobinki kurzu nie unoszą się w tym przypadku do góry, dzięki czemu ogrzewanie podłogowe zalecane jest na przykład alergikom.

Co więcej, ogrzewanie tego rodzaju jest dobrym rozwiązaniem jeśli inwestycja ta jest zaplanowana jeszcze na etapie projektowania domu i jeśli nie stanowi jedynego źródła generowania ciepła. Tutaj wyróżnić można połączenie na przykład z praktycznym generatorem ciepła. Oba systemy nie nadają się, by pracować samodzielnie natomiast jeśli współgrają to domownicy mogą cieszyć się odpowiednią temperaturą pomieszczeń o każdej porze roku.

Wspomniany kominek montuje się zazwyczaj w salonie, gdzie oprócz funkcji użytkowej pełni również tą dekoracyjną. A gdzie zatem instalować ogrzewanie podłogowe? Jeszcze do niedawna najczęściej funkcjonowało ono w łazienkach natomiast trzeba przyznać, że elementy grzewcze można z powodzeniem planować w każdym innym pomieszczeniu domu. Dzisiaj ogrzewanie tego rodzaju służy także w kuchni, dziecięcym pokoju czy sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.