Chirurgiczna czy nieinwazyjna korekta nosa?

Sam wygląd nosa można zmieniać na wiele sposobów. Okazuje się, że w aż 80% przypadków nie jest wcale konieczna operacja chirurgiczna przy pomocy skalpela bowiem odpowiedni kształt można nadać wykorzystując zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Oczywistym jest fakt, iż zabieg chirurgiczny jest niezbędny w niektórych przypadkach. Taka korekta nosa jest jedynym sposobem, by udrożnić przegrodę nosową. Ta może być krzywa i powodować trudności w oddychaniu – wtedy medycyna estetyczna nie pomoże.

Nieinwazyjne zabiegi przydają się jednak w kwestiach zmiany plastycznej nosa. Dzięki wstrzyknięciu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego można dzisiaj na przykład niwelować garb czy inne nierówności, powiększać lub zmniejszać optycznie nos, zwężać, prostować czy podnosić. Plastyka tego rodzaju jest szczególnie zalecana w celu modelowania tej części ciała – nos jest niezwykle delikatny, wystarczy niegroźny uraz mechaniczny, by stracił swój prawidłowy wygląd.

Ciekawostką jest przy tym fakt, iż nieinwazyjne metody korekty nosa są w pełni komfortowe dla pacjenta. O ile operacja chirurgiczna wymaga hospitalizacji i długiej rekonwalescencji, tak po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pacjent może natychmiast wrócić do dotychczasowych zajęć.

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze da się wykorzystać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli chodzi o dysfunkcje wpływające nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim zdrowie pacjenta to najczęściej wykonywana jest jednak standardowa operacja plastyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.