Przedszkole językowe – metody nauczania

Proces nauczania dzieci w wieku przedszkolnym jednego z języków obcych może wydawać się dla wielu osób wyjątkowo trudnym i czasochłonnym zadaniem. Tego rodzaju myślenie towarzyszy zazwyczaj rodzicom dziecka, którzy sami mają lub mieli duże problemy z nauką jednego z języków obcych. Warto, zatem uzmysłowić wszystkim, że praktycznie każde dziecko w wieku przedszkolnym posiada wyjątkowo duże możliwości zapamiętywania słówek z innego języka. Umysł dziecka w tym wieku jest wyjątkowo chłonny, co przekłada się na zwiększoną ochotę poznawania otoczenia, a co za tym idzie większe są możliwości edukacyjne dziecka. To między innymi, dlatego też nauczanie dzieci w wieku przedszkolnym stało się jednym z coraz powszechniejszych zjawisk w kierunku edukacji dzieci. Chcąc osiągnąć jak najlepszy sukces warto wybrać przedszkole cieszące się dobrymi wynikami w początkowej nauce języka angielskiego. Każde przedszkole językowe posiada sprawdzone metody nauczania języka obcego, metody te posiadają przynajmniej kilka scenariuszy procesu nauczania.

Metody nauczania języka obcego

Metoda immersji, czyli jakby specyficznego rodzaju „zanurzenie” dziecka w języku angielskim. Metoda ta stosowana w przedszkole językowe Konstancin polega przede wszystkim na przebywaniu oraz uczeniu się poprzez grę i zabawę poprzez korzystania z języka angielskiego. W ten sposób nauka języka angielskiego staje się zdecydowanie skuteczniejsza i pozwalająca na cieszenie się przyjemna frajdą z zabawy i nauki jednocześnie. W doskonały sposób rozwija rozumienie znaczenia słówek ze słuchu i z mowy. Jest w stanie skutecznie poszerzać poziom wiedzy innych przedmiotów nie nużąc i zniechęcając przy tym dziecka. Metoda ta bywa również nazywaną metodą bezpośrednią.

Metoda multisensoryczna to jedna z bardziej innowacyjnych metod polegających przede wszystkim na sprawnej stymulacji i umiejętnym wykorzystaniu wszystkich zmysłów dziecka do nauki języka. Jest to metoda zwiększająca w dużym stopniu zainteresowanie dziecka nauką podczas większej aktywności. Wykorzystując w procesie nauczania muzykę, obraz i ruch dziecka otrzymuje ono doskonałego rodzaju możliwość zareagowania całym swoim ciałem na polecenia opiekuna. Metoda ta w doskonały sposób zapewnia rozwój wyobraźni dziecka oraz chęć poznawania otaczającego go świata.

 

Istnieje jeszcze wiele innych mniej lub bardziej skutecznych metod nauczania języków obcych wykorzystywanych przez przyjazne przedszkole językowe. W każdej z tych metod najważniejsze jest zapewnienie rozbudzenia ciekawości dziecka. Bardzo ważne jest także systematyczne prowadzenie zajęć pod okiem osoby doświadczonej i posiadającej odpowiednie umiejętności w zakresie nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.