Garść porad dla ambitnych mam

Większość rodziców podchodzi bardzo ambitnie do kwestii związanychz wychowaniem swojego dziecka. Przywiązują oni najdrobniejszą uwagę do wszystkiego, co ma wpływ na zdrowie i rozwój malucha, zawsze jednak można znaleźć wiele ciekawostek, które na pierwszy rzut oka wcale nie wydają się oczywiste, a w istocie mogą mieć wielkie znaczenie. O jakich rzeczach warto wiedzieć, będąc rodzicem?

Jest wiele tematów, od których można by zacząć taki wywód, ale osobiście na pierwszy ogień chciałabym nieco opowiedzieć o zaletach, jakie niesie ze sobą noszenie dziecka w chuście. Staje się to coraz bardziej popularne, i bardzo dobrze, ponieważ chustonoszenie to same korzyści.

Przede wszystkim, ma ono wymiar praktyczny, ponieważ rodzic jest w stanie zajmować się domowymi zajęciami, ma wolne ręce, w efekcie trzymanie dziecka blisko siebie nie jest aż tak absorbujące i krępujące. Ponadto, noszenie dziecka w chuście budują silną więź na linii dziecko – rodzic, co ma niebagatelne znaczenie dla obu, a nawet pozytywnie wpływa na samopoczucie i układ odpornościowy dziecka!

Domowe, sprytne sposoby na przeziębienia

Typowe problemy przy dzieciach są natury typowo zdrowotnej, na szczęście jest jednak całkiem sporo fajnych pomysłów na to, aby ustrzec się przed dolegliwościami, szczególnie podczas jesiennej czy zimowej aury.

Podstawą jest tu czosnek – warto smarować stópki małym dzieciom czosnkiem, np. na noc (i nałożyć skarpetki). Ponadto, warto przy łóżeczku postawić wywar z cebuli. Wszystko to może nie pachnie rewelacyjnie, ale jest w 100% zdrowe i daje dobre efekty. Dobry jest także napar z imbiru (ścieramy imbir, zalewamy wrzątkiem, dodajemy cytryny), choć dla malutkich dzieci może być na to jeszcze za wcześnie, ale ważne jest także, aby starsi domownicy trzymali się mocno!

Naturalne sposoby na przeziębienie są zdecydowanie lepsze niż np. stosowanie suplementów albo antybiotyków. Być może jest to wciąż podejście niepopularne, ale sądzę, że to tylko kwestia czasu aż taki pogląd na sprawy zdrowotne najbliższych stanie się bardziej powszechny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.