Zakupoholizm to styl życia?

Ciągłe robienie zakupów, odliczanie dni do kolejnej wypłaty, by znowu zapełnić koszyk kolejnymi produktami, które później okazują się niezbędne to już choroba czy raczej wygórowane potrzeby i styl życia nowoczesnych kobiet?

O kobietach mowa bowiem to właśnie ona zazwyczaj popadają w zakupoholizm. Uzależnienie od kupowania tym bardziej w sezonie, kiedy sklepy oferują wyprzedaże i duże zniżki. Z badań psychologicznych wynika, iż osoby, które muszą codziennie dokonywać zakupów traktują je jako wielkie wydarzenie, celebrując każdą minutę spędzoną w sklepie. Niektórzy już wychodząc ze sklepu mają wyrzuty sumienia odnośnie wydania zbyt dużej sumy gotówki a inni udają się do kolejnego punktu, b wydać wszystko do ostatniego grosza.

W Polsce zakupoholizm można leczyć jednak decyduje się na to niewielka liczba osób. To przede wszystkim te, którym wydaje się, że dan produkt jest im niezbędny do życia i zakupy robią o każdej porze dnia i nocy. Tak, również w nocy bowiem w większych miastach są przecież otwarte sklepy całodobowe z różnych asortymentem. Można je łatwo znaleźć wchodząc na stronę internetową i w dostępna tam wyszukiwarkę wpisać na przykład „Sklep 24h Warszawa”. Dzięki temu wszyscy, którzy rzeczywiście potrzebują niezbędnych produktów i ci, którzy po prostu uwielbiają robić zakupy znajdą otwarty najbliżej swojego miejsca zamieszkania czynny sklep całodobowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.