Fitness dla początkujących

Fitness to zestaw ćwiczeń różnego rodzaju, z których  każdy może wybrać odpowiednie dla siebie biorąc pod uwagę wiek, płeć czy kondycję. Inne zestawy będą proponowane tym, którzy jakąkolwiek dyscyplinę sportu uprawiają regularnie, od lat a inne dla tych, którzy swoją przygodę z aktywnością fizyczną dopiero zaczynają.

Dla początkujących najlepszy jest pilates bądź joga. To ćwiczenia, które nie wymagają na początku zbytniego wysiłku a za to doskonale przygotowują do wytężonych ćwiczeń. Dodatkowo świetnie modelują ciało i pozwalają zgubić zbędne kilogramy.

Oczywiście każde ćwiczenia warto robić pod okiem doświadczonego trenera, najlepiej takiego, który ukończył kurs trenera fitness na Akademii Sportu. Tylko to da nam gwarancję dobrze dobranych ćwiczeń i prawidłowego ich wykonywania.

Warto dodać, że fitness dla początkujących na pewno nie przygotuje nas od razu do olimpiady, ale z całą pewnością spraw, że nabierzemy kondycji do dalszych, nie co bardziej wymagających sprawności aktywności. Pamiętajmy, że czasem wystarczy dosłownie kilka minut codziennego treningu, by już po kilku tygodniach zauważyć pierwsze zmiany. Jeśli ćwiczenia będziemy wykonywać prawidłowo i zostaną one dla nas specjalnie dobrane przez profesjonalistę, nie istnieje żadna obawa, że niekorzystnie wpłyniemy na stan naszego zdrowia i sprawności. Uwierzcie, że fitness to sposób na życie, to sport, który niejednego uzależnił, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.