Jak zdobyć tani podnośnik albo wózek widłowy?

części do ManitouPodnośniki, czyli podesty ruchome, a także wózki widłowe, to jedne z najczęściej używanych maszyn w wielu polskich firmach. Ich zastosowanie oraz przydatność można opisywać bardzo długo, tymczasem warto zastanowić się, co można zrobić, aby pozyskać taki sprzęt dla własnej firmy.

Już na wstępie warto jednoznacznie powiedzieć, że nowoczesne podnośniki, na przykład tzw. podnośniki na samochodach, oraz wózki widłowe, to typ produktu, którego cena sięga kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset tysięcy złotych. Takie kwoty niejednokrotnie są zaporą nie do pokonania, a szkoda, bo dobry podnośnik oraz wózek widłowy znacząco podniósłby wydajność transportową oraz serwisową przedsiębiorstwa. Najrozsądniejsze są tu dwa rozwiązania, które przytaczamy poniżej.

Podesty ruchome wynajem w dobrej cenie

Alternatywą dla zakupu nowych podnośników jest ich wynajem. Podesty ruchome (podnośniki) czasami są potrzebne okresowo lub przy konkretnym projekcie (np. zleceniu budowlanym), dlatego wynajem podnośników to opcja bardzo racjonalna finansowo. Trudno tu tylko jednoznacznie wskazać jedne uniwersalne widełki dla takiego wynajmu, ponieważ zależy to od preferowanej maszyny. Poza tym, firmy wynajmują wózki widłowe i podnośniki raczej ustalają ceny wynajmu w sposób indywidualny, warto więc dobrze przygotować się do negocjacji.

Zakup podnośnika z dofinansowaniem

Nowy podnośnik, utrzymanie go, serwis i części do Manitou (jeden z czołowych producentów tego rodzaju maszyn) to poważny koszt. W ramach programów wspierających przedsiębiorców, można jednak spróbować otrzymać dofinansowanie na zakup takich maszyn. Co ciekawe, bardzo często formalności załatwia się z pomocą firmy sprzedającej podnośniki bądź wózki widłowe – zależy jej bowiem na sprzedaniu produktu, a jej pracownicy orientują się w niuansach formalnych wymaganych przy aplikowaniu o taką dotację, można więc rzec, że na takiej współpracy obie strony zyskują. Warto sięgnąć po takie rozwiązanie po uprzednim zorientowaniu się w planach programowych, np. w lokalnym ZUSie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.