Budowanie mięśni a spalanie tkanki tłuszczowej

Okazuje się, że może wydawać się niemożliwym jednoczesne budowanie mięśni oraz tracenie tkanki tłuszczowej. W obu przypadkach stosuje się bowiem zupełnie inną dietę oraz różnoraki zestaw ćwiczeń.

Z reguły stosuje się schemat polegający najpierw na przybieraniu na wadze a później budowaniu sylwetki. Można również rozpocząć budowanie mięśni a kiedy wzrośnie ilość naszej tkanki tłuszczowej zredukować ją. Takie działanie spowoduje jednak równolegle znaczną utratę tkanki mięśniowej.

Okazuje się jednak, że można jednocześnie budować mięśnie oraz spalać tkankę tłuszczową. Wiedzą o tym doskonale osoby regularnie uczęszczające na siłownię. Tam pracują doświadczeni instruktorzy, którzy podpowiedzą, jak skutecznie do takiej formy dążyć. Jeśli nie wiesz, gdzie w Twojej okolicy jest czynna siłownia wpisz w wyszukiwarkę dostępną na dowolne hasło, jak na przykład „siłownia 24h Warszawa”. Wtedy wyświetlą ci się wszystkie placówki tego rodzaju, jakie znajdują się w pobliżu Twojego domu. Pamiętaj, że wymówki o braku czasu w roli głównej są nie na miejscu bowiem jak już pewnie zdążyłeś się zorientować, wiele siłowni jest czynnych przez całą dobę.

Dodajmy jeszcze, że założenie, zgodnie z którym budowanie mięśni jest możliwe przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej sprawdza się najlepiej u osób początkujących, których organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony ani do nowych treningów siłowych ani odchudzającej diety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.