Czy kantory internetowe są zagrożeniem dla tych tradycyjnych?

Co roku kantory internetowe zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. Korzystne kursy i możliwość wymiany waluty w dogodnym czasie wpływa na bezpośredni komfort klientów. Okazuje się jednak, że chociaż e-kantory dają tak wiele możliwości to z tych tradycyjnych i tak korzysta więcej osób.

Wpływ na to ma przede wszystkim przyzwyczajenie oraz bezpieczeństwo realnej transakcji. Co więcej, nie zawsze posiadamy konto walutowe, często chcemy tez wymienić, sprzedać bądź nabyć fizyczną gotówkę – takiej możliwości nie mamy biorąc pod uwagę kantory internetowe. Co więcej, tradycyjne kantory stacjonarne czując ogromny ciężar konkurencji w postaci możliwości wymiany waluty za pośrednictwem internetu, oferują swoim klientom szereg korzyści. Przede wszystkim, w punktach tego rodzaju można negocjować wysokość kursu i negocjacje te są zazwyczaj owocne dla klienta – nie od dzisiaj wiadomo, że rozmowa „twarzą w twarz” przynosi lepsze rezultaty. Co więcej, z kantorów tradycyjnych można już teraz korzystać także w nocy. W każdym mieście działają takie, które czynne są przez całą dobę. Łatwo je odnaleźć wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „kantor 24h Kraków”.

Jak więc widać, chociaż do kantorów internetowych przekonuje się coraz więcej z nas to nie zawsze można z nich korzystać. Doceniają je osoby, które dokonują liczne transakcje bezgotówkowe natomiast nie można wymienić tam waluty, jeśli jesteśmy posiadaczami gotówki. W takich sytuacjach możliwe jest tylko wybranie się do kantorów stacjonarnych, które od dawna działają na tych samych zasadach, ale oferują swoim klientom coraz więcej korzystnych, dodatkowych opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.