Dlaczego porcelana jest droga?

Porcelana jest cenioną zastawą stołową. W wielu domach wystawiana jest jedynie na specjalne okazje, dba się o nią niczym skarb. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem ten wyrób to prawdziwy kunszt artystyczny – unikalność, delikatność, rękodzieło, wszystko to sprawia, że porcelana jest na pewno warta swojej ceny.

Porcelana to przede wszystkim najlepsza jakość, dzięki czemu przez wielu traktowana jest niemalże ja inwestycja, dobre ulokowanie środków. Ciekawostką jest tutaj fakt, iż niegdyś to właśnie porcelanę zapisywano w posagu, tak wielką miała wartość. I ma ją zresztą do dzisiaj bowiem zastawa stołowa tego rodzaju im jest starsza, tym droższa.

Dzisiaj wyróżnić można co najmniej kilka rodzajów porcelany, każda jest unikatowa, nie do podrobienia. Na rynku prawdziwym hitem jest chef&sommelier, czyli porcelana o nieprawdopodobnie dobrej jakości a do tego nadająca się do codziennego użytkowania. Jej cechą charakterystyczną jest trwałość wyrobu, dzięki czemu bez wątpienia może być przekazywana z pokolenia na pokolenie bez żadnego uszczerbku.

Za porcelanę zapłacimy sporo, ale zyskujemy doskonały produkt na lata. Nie da się ukryć, że stół nakryty taką zastawą znajduje się w centrum uwagi. Domownicy i goście mogą cieszyć oko rzemieślniczymi wyrobami artystycznymi i smakować prawdziwych rarytasów.

Jeśli jesteś ciekawy, ile warta jest dobra porcelana to tutaj Cię zaskoczymy. Na ostatniej aukcji w Hongkongu, pewien Pan nabył porcelanową miseczkę za jedyne … 27 milionów dolarów. Oczywiście, ta dostępna dla licznych klientów jest sporo tańsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.