Czy usuwanie znamion jest bezpieczne?

Przez lata panowała opinia, iż znamion takich jak pieprzyki lepiej nie ruszać, ponieważ mogą się uzłośliwić. Niestety, jest to prawda natomiast w obecnych czasach, kiedy postęp technologiczny zauważamy na każdym kroku, to czy pieprzyk jest niebezpieczny możemy sprawdzić przed zabiegiem.

Co ciekawe, obecnie wyznawana jest zasada, że to właśnie zmiany skórne, które mogą być niebezpieczne należy usuwać. Dzisiaj usuwanie znamion odbywa się przede wszystkim w przypadkach, gdy istnieje poważne zagrożenie powstania czerniaka, czyli raka złośliwego aniżeli wtedy, gdy pieprzyk jest tylko mało estetyczny.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza specjalisty? Z całą pewnością to nieusunięty pieprzyk a nie jego pozbycie się może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia bądź nawet życia dlatego na wizytę w specjalistycznym gabinecie, takim jak Wasylkowscy powinniśmy zapisać się natychmiast w sytuacji, kiedy zmiana zaczyna się zmieniać. Tym samym zmienia się nie tylko jej wygląd, ale i możemy odczuwać ból, niekiedy również pieprzyk zaczyna krwawić.

Pamiętajmy, że tylko profesjonalny lekarz jest w stanie ocenić czy znamię jest dla nas niebezpieczne czy nie i co więcej, dobierze on odpowiednią dla nas metodę pozbycia się nieestetycznego pieprzyka.

Trzeba wiedzieć, że tylko szybka reakcja pozwoli nam uchronić się przez rakiem, który z roku na rok atakuje coraz większą liczbę osób na całym świecie – niestety czerniak jest też najrzadziej uleczalnym nowotworem i wykazuje się największą śmiertelnością.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.