Skąd się bierze grzyb na ścianie?

Grzyby i pleśnie najczęściej powstają w warunkach wilgotnych – tam mają najlepsze warunki do swojego rozwoju. Grzyb na ścianie po stronie wewnętrznej domu pojawia się zawsze tam, gdzie występują mostki termiczne. 

Same mostki termiczne to efekt nieodpowiedniego ocieplenia budynku. Wpływ na to może mieć co najmniej kilka aspektów, ale najczęściej to niekorzystne zjawisko pojawia się zawsze wtedy, gdy izolacja zostaje źle wykonana bądź jest zrobiona ze złych jakościowo materiałów.

Jak przyznają eksperci, którzy na co dzień zajmują się wykonywaniem prawidłowych ociepleń domów grzyba można skutecznie zlikwidować i należy to robić zaraz po jego pojawieniu, nie dopuszczając do rozwoju. Pamiętajmy, że ten nie tylko wpływa destruktywnie na techniczny stan ścian, ale również zdrowie mieszkańców – grzyb może prowadzić do problemów alergicznych, osłabia odporność i wpływa niekorzystnie na układ oddechowy.

Jedynym skutecznym sposobem, by kolonie grzybów czy pleśni ze ściany usunąć jest walka z przyczyną jego powstawania. Tym samym należy jak najszybciej podjąć się prawidłowego docieplenia ścian i zlikwidowanie mostków termicznych. Warto też wiedzieć, że zanim fachowa ekipa podejdzie do tego zadania należałoby oczyścić ściany specjalnym środkiem oczyszczającym i grzybobójczym – najczęściej dokonuje tego wynajęta ekipa bądź chociażby podpowie jak to skutecznie zrobić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.