Do czego służą podnośniki samochodowe?

Podnośniki samochodowe coraz częściej spotkać można już nie tylko w branży budowlanej czy przemysłowej, ale i reklamowej. To one pozwalają na dogodną pracę na dużych wysokościach bowiem wysokość platformy osiąga nawet 20 metrów.

Dzięki samochodom z zamontowanym podnośnikiem nie musimy korzystać z mało bezpiecznej drabiny, co więcej, ta przecież nie zawsze wzniesie nas na tak dużą wysokość. Od teraz umycie okien czy zawieszenie reklamy nie będzie stanowiło problemu.

Warto również dodać, że platforma, jaka unosi się do góry na rampie pomieścić może dwie osoby oraz dodatkowe narzędzia – to istotne biorąc pod uwagę wykonywane na wysokości prace. Dzięki temu pracownicy zyskuję nie tylko wygodę i komfort pracy, ale również czas. Trzeba też zaznaczyć, że platforma jest w pełni bezpieczna.

Nabywając czy wynajmując tego rodzaju sprzęt należy zwrócić uwagę przede wszystkim na udźwig, dodatkowe opcje – na przykład obrotową platformę czy bezproblemowe sterowanie rampą. W zależności od wykonywanych prac trzeba również wziąć pod uwagę wysokość, na jaką może wzbić się bezpiecznie platforma.

Jak radzą eksperci z firmy Gizo, należy też mieć na uwadze aktualny certyfikat, ważne badania techniczne maszyny czy ewentualny serwis – to szczególnie istotne biorąc pod uwagę możliwość wynajęcia, ale i kupna używanych podnośników na samochodach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.