Gdzie może szukać pracy operator wózków widłowych?

Wózki widłowe służą przede wszystkim do transportowania towarów o dużej wadze, nawet do kilkunastu ton. Towary zamieszczone zostają na paletach i pobierane są zamontowanymi na wózkach widełkami – takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę i powoduje, że niepotrzebna jest siła fizyczna i zatrudnianie całego sztabu pracowników.

Wózki widłowe najczęściej znaleźć można w fabrykach, hurtowniach, magazynach, zakładach przemysłowych czy supermarketach o dużej powierzchni. Chociaż urządzenie tego rodzaju obsługuje się dosyć łatwo to trzeba zaznaczyć, że jego funkcjonowanie wiąże się z pewnym ryzykiem, szczególnie w trakcie transportowanego towaru – kilka ton może stwarzać niebezpieczeństwo zarówno dla operatora, otoczenia jak i upadek towaru może spowodować po prostu jego zniszczenie.

Aby móc prowadzić wózek widłowy należy ukończy odpowiedni kurs i zdać z wynikiem pozytywnym egzamin. Taki organizuje między innymi firma Gizo. Szkolenie na wózki widłowe trwa średnio 14 dni. W tym czasie uczestnik poznaje nie tylko teorię dotyczącą budowy wózków widłowych, ale również uczy się praktycznych manewrów operowania wózkiem.

Zdobywając niezbędne uprawnienia operator wózków widłowych może więc podjąć pracę w wyżej wymienionych obiektach. Warto wiedzieć, że obsługa wózków widłowych możliwa jest bez względu na miejsce zatrudnienia, ważne, by uprawnienia były aktualne dla danego rodzaju pojazdu tego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.