Praca dla magazyniera – jakie czynności zawodowe wykonuje tego rodzaju pracownik

Magazynier jak sama nazw wskazuje pracuje w magazynie, ale często również spotkać go można w różnego rodzaju hurtowniach. Jego zawodowe obowiązki nie są zbyt wymagające jednak w większości jest to rodzaj pracy fizycznej.

Praca dla magazyniera jest oferowano dosyć często na licznych portalach z ogłoszeniami dla szukających zatrudnienia. Zakres obowiązków chociaż nie jest dużo to nierzadko nie pozwala na podjęcie tego typu pracy ze względu na szczególne wymagania. Bardzo często magazynier musi przejść kurs na wozek widłowy bowiem właśnie ten sprzęt jest wykorzystywany w jego pracy nader często. Poszukujący zatrudnienia mogą odbyć to konieczne szkolenie z własnej inicjatywy bądź już w miejscu nowej pracy – szkolenia w zakładzie organizuje na przykład firma Gizo.

Sam wózek widłowy służy magazynierowi do sortowania i transportowania towaru – trzeba wiedzieć, że te są często pakowane w hurtowe ilości, na paletach a całość może ważyć nawet kilka ton. Wózek jest więc idealnym sprzętem, dzięki któremu nie potrzebna jest siła robocza a tylko sprawne manewrowanie pojazdem.

Magazynier ma również dbać o porządek w miejscu pracy, pilnować towaru, wydawać go i przyjmować w razie potrzeby, dokonywać inwentaryzacji, zgłaszać wszelkie usterki czy ewentualne zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.