Innowacyjne metody leczenia żylaków

Leczenie żylaków metodą klasyczną odbywało się przez niemal 100 lat. Dopiero w ostatnim dziesięcioleciu popularne stały się inne, bardziej nowoczesne metody ich leczenia.

Okazuje się, że w celu usunięcia niekorzystnych żylaków osoba borykająca się z tym schorzeniem nie musi już poddawać się inwazyjnej operacji chirurgicznej – tak bowiem odbywało się to do tej pory. Chorzy zmuszeni byli do długiej hospitalizacji i chociaż efekty operacji były zadowalające to zawsze istniało ryzyko ich powikłań. Co więcej, na kończynach dolnych pozostawały mało estetyczne blizny.

Dzisiaj leczenie żylaków może odbywać się całkowicie inaczej. Pacjent poddany może być leczeniu laserem. Zabieg tego rodzaju jest zdecydowanie mniej bolesny i mniej inwazyjny dla organizmu. Co więcej, po leczeniu laserem nie pozostają żadne blizny, chory nie jest również hospitalizowany i już kolejnego dnia może wrócić do swojej dotychczasowej aktywności fizycznej. Jedyną koniecznością jest noszenie bielizny uciskowej w postaci opasek czy rajstop jednak te są również wymagane w przypadku klasycznej operacji.

Metody leczenia żylaków są dzisiaj bardziej komfortowe dla pacjenta. Jeśli ten zdecyduje się na usuwanie żylaków laserem może być pewien, że nie wystąpią żadne powikłania a zabieg będzie w pełni skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.