Jak prostować włosy kręcone?

Z reguły jest tak, iż osoby, które naturalnie posiadają włosy kręcone chciałyby mieć te proste natomiast posiadaczki włosów prostych marzą o bujnych lokach. My dzisiaj doradzimy, jak sprawić, by włosy z lokami nawet przez dugi czas były całkowicie proste.

Aby uzyskać włosy proste można użyć co najmniej kilku metod. Te różnią się od siebie przede wszystkim skutecznością oraz trwałością efektu. Dobranie odpowiedniej techniki będzie zależeć również od samej struktury włosów bowiem należy zaznaczyć, że na mocne skręty mogą nie zadziałać jedynie pielęgnacyjne kosmetyki.

Wspominając o kosmetykach mamy tu na myśli liczne żele, lakiery czy maski, które mają powodować wyprostowanie włosów. Środki tego typu mogą być stosowane w warunkach domowych bądź przez profesjonalnych stylistów. Jak jednak podkreśla dobry fryzjer w Warszawie, kosmetyki pielęgnacyjne tego rodzaju nadają się raczej do włosów o niezbyt mocnym kręcie a ich efekty są widoczne jedynie przez kilka godzin.

Jeśli chcemy zapewnić trwałość fryzury przez większą ilość czasu dobrze jest wybrać inny sposób. Takim jest na przykład prostownica, która chociaż przyczynia się do niszczenia struktury włosów to daje nawet kilkudniowe efekty i nadaje się do użytkowania nawet przy włosach mocno skręconych.

Fryzjerzy z profesjonalnego salonu fryzjerskiego, takiego jak salontuiteraz.pl podkreślają, że najlepszą i najbardziej trwała techniką prostowania włosów jest keratynowe prostowanie. Zabieg tego typu wykonywać można tylko w salonach fryzjerskich za to działa on na włosy mocno kręcone a efekty utrzymują się przez co najmniej kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.