Jak wygląda praca sezonowa w Polsce?

Temat pracy sezonowej cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie w okresie wakacyjnym. To wtedy wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę do miejsc, w których może zarobić pieniądze. Dotyczy to również Polaków zatrudniających obcokrajowców do pracy w Polsce.

Praca sezonowa polega na zatrudnieniu osoby na dany okres w roku. W Polsce do prac sezonowych należą głównie prace fizyczne obejmujące m.in. zbiory owoców i warzyw, prace na budowie, w gastronomii. W przypadku zbiorów to lato jest okresem, w którym pracownicy sezonową są w stanie uzyskać najwyższe zarobki. Podczas lata również wzrasta zapotrzebowanie na pracowników, które wynika z sezonu urlopowego i wyjazdów wakacyjnych.

Poszukiwanie pracowników na lato w branży: turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej związany jest ze zwiększonym ruchem turystycznym. To wtedy nasz kraj odwiedzają turyści z całego świata, przez co zwiększa się liczba klientów restauracji, barów oraz hoteli. W wyniku czego rośnie potrzeba zatrudnienia dodatkowych pracowników. Jest to dobra okazja do znalezienia zatrudnienia jako sprzedawca, kelner lub pomoc kucharza. Dla pracowników z Ukrainy taka sytuacja daje możliwość szybkiego zarobku w tym okresie.

Zatrudnienie Ukraińców w Polsce jest już normą. Nikogo już nie dziwi zatrudnianie cudzoziemców w zawodach opierających się na komunikacji z klientem. Obecnie zatrudnienie pracownika z Ukrainy nie stanowi większego problemu. Wszystko za sprawą agencji pracy tymczasowej, które oferują korzystne warunki współpracy dla obu stron. Nawiązując współpracę z taką agencją, nie musimy się martwić o załatwienie wszelkich formalności związanych z pobytem i pozwoleniami na pracę w Polsce. Nie dotyczy również nas problem odbycia podstawowych szkoleń i języka, ponieważ agencja zajmie się tym sama. W wyniku czego będziemy mogli zatrudnić osoby, które są przygotowane i gotowe do pracy w naszej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.