Kiedy należy myć okna?

Okazuje się, że mycie okien to jedna z najbardziej nielubianych czynności, jakie musimy wykonywać w ramach domowych porządków. Jest to nie tylko zadanie czasochłonne, ale i wymagające sporo wprawy i dobrej kondycji fizycznej. Nie ma co ukrywać, że mycie okien zwyczajnie nas męczy.

Okna myjemy najczęściej dwa razy w roku, w okolicy świąt wielkanocnych oraz grudniowej gwiazdki. Coraz częściej nie wykonujemy tego samodzielnie. W sieci można znaleźć mnóstwo ofert, które dotyczą zadania, jakim jest profesjonalne mycie okien. Warszawa i inne miasta w Polsce oferują szereg wyspecjalizowanych w tym fachu firm.

Jeśli jednak chcemy zabrać się za mycie okien sami, warto dokładnie się do tej czynności przyłożyć. Przede wszystkim nie należy myć szyb w pełnym słońcu, kiedy jego promienie odbijają się od szyby. To właśnie wtedy na oknach pozostaje najwięcej smug, bo ich po prostu nie widzimy. Okna najlepiej myć wczesnym rankiem albo po południu. Tego rodzaju sprzątanie nie może jednak przebiegać po zmroku, bo sztuczne światło również nie będzie działać korzystnie na efekt finalny.

Najchętniej myjemy okna, kiedy jest ciepło. I nie ma się co dziwić, przecież musimy je otwierać. O wiele większy dyskomfort odczuwamy zimą, kiedy niskie temperatury nie sprzyjają. Pamiętajmy jednak, by nigdy nie myć okien, kiedy na dworze panuje mróz. Minusowe temperatury nie tylko sprawią, że się przeziębimy. Ma to również wpływ na same szyby. Podczas srogich mrozów płyn do mycia szyb może na nich zamarzać albo pozostawiać szpetne smugi.

Lepiej wstrzymajmy się więc z tego rodzaju czynnością. Jeśli już naprawdę chcemy mieć czyste okna na zimowe święta, lepiej zadbajmy o profesjonalne mycie okien. Warszawa jest w tej kwestii doskonałym przykładem. Tutaj usługi mycia okien są już powszechne. Doświadczone firmy sprzątające umyją szyby dokładnie i przy użyciu najlepszych środków. Wtedy nawet duży mróz nie stanowi żadnej przeszkody. Zanim więc zabierzemy się za mycie okien, weźmy pod uwagę porę dnia i pogodę. Wątpliwym sprzymierzeńcem będzie nie tylko ostre słońce czy mróz, ale również deszcz – obfite krople wody sprawią, że mycie okien stanie się syzyfową pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.